Zamknij

PZPN podsumował sezon! Jak wypadła Elana Toruń?

19:57, 13.07.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum

PZPN podsumował sezon! Jak wypadła Elana Toruń?

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport podsumowujący zakończony sezon 2018/19. W zestawieniu są wszystkie ligi centralne, w tym II liga. Jak wypadła toruńska Elana?

To pierwszy raz, kiedy klub jest w zestawieniu (jako beniaminek centralnego szczebla), więc raport należy potraktować jako naukę na kolejne lata. Są w nim wiadomości dobre i te gorsze. Te sympatyczne to na pewno fakt, że mecz Widzew Łódź – Elana Toruń zgromadził rekordową frekwencję na poziomie II i I ligi (17 412 widzów). Świetną postawę zaprezentowali też kibice, którzy na wyjazdach zanotowali trzecią frekwencję (za Widzewem i Ruchem Chorzów). W Toruniu nie było tak dobrze, ale łącznie prawie 14 000 osób na stadionie przy ulicy Bema daje 11 miejsce w lidze. 

Bardzo słabo obserwatorzy związku ocenili stadion. Tu jest wiele do zrobienia. Fatalnie stadion wypadł przy parkingach, wyjścia bezpieczeństwa, wejściach dla widzów i warunkach pracy mediów. Pozytywnym aspektem jest murawa, którą oceniono bardzo wysoko. Całe szczęście obiekt przy Bema zostanie przed sezonem zmodernizowany. Nieźle wygląda polityka informacyjna klubu i praca spikerów (choć Elana przegrywa tu z innymi drużynami, to ocena łączna wynosi powyżej 4).

Ogólne warunki oglądania spotkań oceniono na prawie 4 (14 miejsce w II lidze). Jak będzie w sezonie 2019/20? 

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

powiem takpowiem tak

0 0

zamknąć, zwolnić, zapomnieć.Trzeba się pogodzić.
21:57, 14.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone