Zamknij
REKLAMA

Nowy trener Elany Toruń przedstawił się! Powiedział, że...

14:53, 12.06.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadeslane/Jakub Strzelka tojesttorun.pl

Nowy trener Elany Toruń przedstawił się! Powiedział, że...

Nazwisko nowego trenera Elany Toruń znane jest od paru dni. Dziś przyszedł czas na pierwszy kontakt z dziennikarzami. Co Ariel Jakubowski powiedział kibicom i o co walczyć będzie toruński klub piłkarski?

Jakubowski potwierdził, że poznał już drużynę, a zajęcia numer 1 przebiegły zgodnie z planem.

- Poznałem drużynę, odbyliśmy zajęcia wprowadzające - mówił trener żółto-niebieskich. - Jutro i w piątek odbędą się badania. Zespół wywarł na mnie dobre wrażenie. Wszystko idzie zgodnie z planem. 

Nowy szkoleniowiec podkreśla, że trener Górak wykonywał bardzo dobrą pracę, ale gdy otrzymał propozycja objęcia Elany nie zastanawiał się długo. Co ciekawe, nie była to pierwsze propozycja na linii Elana - Jakubowski.

- Mogę zdradzić, że miałem już kiedyś propozycję pracy w Toruniu - dodaje trener. - Propozycja mnie nie zdziwiła. Nie zastanawiałem się też długo. Rozmawiałem już z trenerem Rafałem, znamy się i jesteśmy w kontakcie. Wiem, że drugi sezon dla beniaminka jest zawsze trudny. Zmienia się mentalność i sposób myślenia. Będziemy działać nad psychiką zawodników, którzy nie mogą czuć spokoju. Po sukcesie, a tym z pewnością było czwarte miejsce, trzeba się jeszcze bardziej zmotywować.

Trener nie chce składać obietnic i waży słowa. Stawia sobie zadanie, że drużyna ma utrzymać poziom i być w czołówce ligi. Podkreśla, że Elana nie jest faworytem do awansu. Drużyna ma zostać przygotowana, wzmocniona (młodymi zawodnikami z CLJ oraz doświadczonymi piłkarzami) i scementowana.

W konferencji uczestniczył też Dariusz Grzegrzółka, asystent głównego trenera i dyrektor akademii Elany. Podkreśla, że ma plan na akademię, ale ten jest złożony.

- Nie od razu damy radę wprowadzić zawodników z akademii do pierwszego zespołu - mówi Grzegrzółka. - To proces, który trwa dłużej niż sezon. Zawodnicy szkoleni w Elanie mają mieć przede wszystkim umiejętności. Nie rozmawiałem jeszcze z trenerami, ale w ciągu dwóch, trzech tygodni dokonam pełnego rozpoznania.

Wiadomo, że Elana Toruń niedługo rozpocznie szereg sparingów. Wśród przeciwników jest m.in. Arka Gdynia. Zespół ma mieć też kilkudniowy obóz przygotowawczy w podtoruńskim ośrodku Olender w Małej Nieszawce.

 

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone