FC Toruń wywozi komplet punktów z trudnego terenu w Katowicach - zwycięstwo 3:2 nad AZS UŚ

08:43, 27.02.2019 online Aktualizacja: 08:57, 27.02.2019
Skomentuj Fot. Joanna Zdancewicz Fot. Joanna Zdancewicz

Po serii porażek piłkarzy halowych FC Toruń, tym razem przyszło zwycięstwo. We wtorek podopieczni Łukasza Żebrowskiego pokonali na wyjeździe 3:2 AZS UŚ Katowice.

Po porażkach z Rekordem Bielsko-Biała, Piastem Gliwice i w Pucharze Polski z Clearexem Chorzów, tym razem nasz zespół stanął na wysokości zadania i wywiózł jakże cenne trzy punkty.

Do przerwy w Katowicach był remis 1:1. Na 20 sekund przed końcem pierwszej części wyrównał Mateusz Waszak. Dla gospodarzy trafił w 16. minucie Tomasz Szczurek. Najwięcej działo się jednak w drugiej połowie. W 32. minucie AZS wyprowadził na prowadzenie Jacek Hewlik. W 34. minucie do remisu doprowadził Tomasz Kriezel, a decydujący cios zadał Mateusz Cyman, który ustalił wynik spotkania w 40. minucie.

W tabeli torunianie z dorobkiem 32 punktów są na 4. miejscu. Więcej TUTAJ.

AZS UŚ Katowice - FC Toruń 2:3 (1:1)

AZS UŚ Katowice: Konrad Podobiński (6), Tomasz Szczurek (7), Kamil Musiał (10), Daniel Wojtyna (11), Mateusz Bednarczyk (13), Sławomir Pękala (21), Piotr Łopuch (24), Michał Dubiel (27), Jacek Hewlik (28), Kamil Lasik (29)

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Kamil Domański (6), Kacper Zboralski (11), Mateusz Waszak (13), Krzysztof Elsner (17), Nicolae Neagu (18), Remigiusz Spychalski (22), Tomasz Kriezel (23), Kamil Naparło (31), Mateusz Cyman (66), Marcin Mrówczyński (92)