Piękna seria trwa! Elana Toruń wygrywa w Częstochowie po golach Górki i Kozłowskiego

18:14, 06.10.2018 MM Aktualizacja: 11:37, 09.10.2018
Skomentuj Fot. Agnieszka Bielecka Fot. Agnieszka Bielecka

Elana Toruń pokonała na wyjeździe Skrę Częstochowa 2:1 po golach Filipa Kozłowskiego i Kordiana Górki. Po 13 kolejkach z 28 punktami na koncie podopieczni Rafała Góraka plasują się na drugim miejscu w tabeli.

Nasza drużyna nie przestaje zadziwiać. Po wygranej nad Radomiakiem Radom, tym razem z kwitkiem odprawili kolejnego rywala. Zółto-niebiescy pokonali 2:1 Skrę Częstochowa.

Tak naprawdę to, co najważniejsze w tym spotkaniu wydarzyło się w pierwszej części gry. W 30. minucie wynik otworzył Filip Kozłowski, który wykończył szybki kontratak zespołu. Warto wspomnieć, że Kozłowski w tym tygodniu przedłużył kontrakt z Elaną do 2020 roku.

Odpowiedź gospodarzy przyszła jednak stosunkowo szybko. Trzy minuty później było już 1:1. Do wyrównania doprowadził strzałem z woleja Damian Nowak. Torunianie, licznie wspierani przez grupę kibiców, nie zamierzali zwieszać głów. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 39. minucie na 2:1 podwyższył Kordian Górka.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Elana wygrywa 2:1, odnosząc tym samym ósme zwycięstwo w sezonie. W sobotę, 13 października, żóto-niebiescy podejmą u siebie Ruch Chorzów. Początek meczu o 15:00.

Tabela dostępna TUTAJ

Skra Częstochowa - Elana Toruń 1:2 (1:2)

Bramki: 33. Nowak – 30. Kozłowski, 39. Górka

Skra Częstochowa: Biegański – Zalewski, Nowak, Tomczyk, Jurek, Buławski, Niedbała, Olejnik, Holik, Kieca, Poprawa
Rezerwowi: Krzczuk – Mastalerz, Kowalczyk, Musiał, Gerega, Ogłaza, Siwek

Elana Toruń: Nowak – Górka, Felsch, Urbański, Lenartowski, Kozłowski, Wołkowicz, Kościelniak, Stefanowicz, Stryjewski, Andrzejewski
Rezerwowi: Mrozek – Dobosz, Aleksandrowicz, Lenkiewicz, Banach, Zagórski, Jóźwicki