Dobry mecz nie wystarczył - Elana Toruń odpada z Pucharu Polski po porażce z Bytovią Bytów

17:27, 26.09.2018 Marcin Lewicki Aktualizacja: 09:04, 27.09.2018
Skomentuj

Toruńska Elana przegrała po wyrównanym meczu z Bytovią Bytów 1:3. Żółto-niebiescy grali bardzo ambitnie, ale nie wystarczyło to do pokonania czołowego I ligowca. Postawa naszych piłkarzy zasługuje jednak na brawa

W pierwszej połowie Bytovia nie pozwoliła Elanie na zbyt wiele. Bytowianie kontrolowali mecz i odbiło się to na wyniku. W 25. minucie kompletnie niepilnowany Maksymilian Hebel pokonał Bartosza Mrozka. Toruńscy zawodnicy próbowali odrobić straconego gola, ale do głosu doszedł jeden z najbardziej znanych zawodników Bytovii - Filip Burkhardt. Bez problemu pokonał Mrozka i podwyższył prowadzenie. Do przerwy Elana 0:2 Bytovia.

W drugiej części spotkania obydwie drużyny walczyły o kolejne bramki. W 81. minucie podanie Filipa Kozłowskiego zakończył strzałem Krzysztof Wołkowicz. W tym momencie wydawało się, że Elana może jeszcze powalczyć o awans. Niestety, zawodnikom Rafała Góraka zabrakło sił i doświadczenia, a w 90. minucie okropny błąd popełnił Maciej Felsch. Goście go wykorzystali i trafili do bramki. Elana próbowała jeszcze walczyć, ale strzał Filipa Kozłowskiego trafił w słupek.

Ostatecznie Elana przegrała z I-ligową Bytovią Bytów 1:3. Wynik nie jest powodem do wstydu, a teraz można skupić się już tylko na walce o każdy punkt w II-ligowych zmaganiach.

Elana Toruń 1-3 Bytovia Bytów (0:2)

Bramki: Krzysztof Wołkowicz 80 - Maksymilian Hebel 25, Filip Burkhardt 42, Mateusz Kuzimski 90

Elana: 1. Bartosz Mrozek - 22. Jakub Banach (46, 18. Maciej Stefanowicz), 5. Maciej Felsch, 27. Michał Kołodziejski, 4. Adam Dobosz - 11. Damian Lenkiewicz, 7. Artur Lenartowski, 10. Patryk Aleksandrowicz, 24. Damian Zagórski (58, 16. Krzysztof Wołkowicz), 20. Mateusz Stryjewski - 9. Daniel Kraska (60, 15. Filip Kozłowski).

Bytovia: Mateusz Oszmaniec - Jakub Kuzdra, Łukasz Wróbel, Patryk Burzyński, Dawid Witkowski - Maksymilian Hebel, Sławomir Duda, Bartosz Wolski, Filip Burkhardt (77 Juliusz Letniowski), Kacper Chodyna (61 Michał Jakóbowski) - Gracjan Jaroch (81 Mateusz Kuzimski).