Remis po wymianie ciosów! Elana była blisko zwycięstwa na trudnym terenie w Tarnobrzegu

17:55, 22.09.2018 . Aktualizacja: 22:06, 22.09.2018
Skomentuj

Elana Toruń remisuje w Tarnobrzegu z miejscową Siarką. Choć żółto-niebiescy dwa razy wychodzili na prowadzenie, to ich rywale konsekwentnie odpowiadali. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Przed meczem Elana zajmowała czwarte, a Siarka szóste miejsce w lidze. Można więc było spokojnie stwierdzić, że mecz będzie należał do ciekawych. Okazało się to prawdą.

W 35 minucie wynik otworzył wykończył Daniel Kraska. Zawodnik Elany strzelił bramkę wykorzystując świetne dośrodkowanie. Po bramce gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Udało im się to w 45 minucie, gdy Maksymilian Sitek dostał piłkę na środek pola karnego i strzelił w pierwszym kontakcie z futbolówką. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Druga odsłona meczu zaczęła się podobnie jak pierwsza - od gola dla Elany. Strzelcem bramki został Filip Kozłowski, który uderzył po wrzutce z rzutu rożnego. Napastnik Elany objął dzięki temu prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Siarka odpowiedziała już 12 minut później. Kamil Radulj precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza żółto-niebieskich. Toruński klub był jeszcze bliski wygranej, ale Daniel Kraska uderzył w poprzeczkę.

Po spotkaniu Elana awansowała na fotel wicelidera. Może ją wyprzedzić jeszcze Widzew Łódź. Warto wspomnieć również o pierwszej wygranej juniorów w Centralnej Lidze Juniorów. Młoda Elana pokonała 2:0 GKS Bełchatów.

Siarka Tarnobrzeg - Elana Toruń 2:2 (1:1)

Bramki: 45. Sitek, 67. Radulj – 35. Kryszak, 56. Kozłowski

Siarka Tarnobrzeg: Krupa – Nadolski, Radulj, Janeczko, Duda, Maik, Gębalski, Płatek, Kubowicz (C), Drobot, Głaz

Rezerwowi: Kieliszek, Ropski, Wawrylak, Galara, Świderski, Józefiak, Sitek

Elana Toruń: Mrozek – Dobosz, Urbański, Kraska, Kozłowski, Wołkowicz, Kościelniak, Stefanowicz, Kryszak (C), Andrzejewski, Kołodziejski

Rezerwowi: Nowak, Felsch, Lenartowski, Stąporski, Lenkiewicz, Stryjewski, Banach