Koniec meczów bez porażki! Gryf Wejherowo wyraźnie lepszy od Elany Toruń

20:03, 10.08.2018 MM Aktualizacja: 09:06, 13.08.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Elana Toruń przegrała w meczu 4. kolejki z Gryfem Wejherowo 3:1. Podopieczni Rafała Góraka prowadzili w tym spotkaniu, ale nie byli w stanie zainkasować pełnej puli. W doliczonym czasie gry Gryf miał jeszcze rzut karny, którego nie wykorzystał. To pierwsza porażka w tym sezonie żółto-niebieskich.

Lepiej w to spotkanie weszli podopieczni trenera Góraka, którzy nie zamierzali kalkulować i od razu przystąpili do ataku. Już w 9. minucie Stefanowicz mógł wyprowadzić torunian na prowadzenie, jednak zmarnował sytuację sam na sam. W 27. minucie Gryf mógł odpowiedzieć, ale w zamieszaniu podbramkowym dużo szczęścia mieli żółto-niebiescy, bowiem piłka minimalnie minęła lewy słupek Mrozka.

[ZT]16189[/ZT]

Cztery minuty później mieliśmy już 1:0 dla Elany. Rzut karny, podobnie jak w spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola, pewnie wykorzystał Maciej Stefanowicz. Rywale nie zamierzali odpuszczać i w 39. minucie było 1:1. Kołc, który wcześniej faulował w polu karnym, zrehabilitował się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Zaledwie minutę później było 2:1. Włodyga mocno uderzył po ziemi w lewy rób bramki, nie dając szans Mrozkowi.

Kolejnego gola kibice zobaczyli w 56. minucie. Gryf miał rzut wolny, po którym bramkę strzelił Liberacki. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Elana nie stworzyła sobie klarownych sytuacji w drugich 45 minutach. W końcówce gospodarze mogli podwyższyć na 4:1, ale rzutu karnego nie wykorzystał Wicki. Mrozek pewnie odbił jego strzał. Elana przegrywa pierwszy mecz w sezonie 1:3.

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra 18 sierpnia. Przed własną publicznością zmierzy się z ROW-em Rybnik. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Gryf Wejherowo - Elana Toruń 3:1 (2:1)

Bramki: 39. Kołc, 40. Włodyga, 56. Liberacki – 32. Stefanowicz (kar.)

Kartki: 31. Kołc (WEJ) – 13. Kozłowski (ELA), 23. Stefanowicz (ELA), 37. Kościelniak (ELA), 74. Kołodziejski (ELA), 90+2. Andrzejewski (ELA)

Gryf Wejherowo: Więckowicz – Brzuzy, Chwastek (87. Bury), Rogalski (63. Czychowski), Wicki, Goerke, Kołc, Włodyga (84. Koziara), Liberacki, Gulczyński, Ryk (78. Ewertowski)

Elana Toruń: Mrozek – Górka, Dobosz (72. Andrzejewski), Urbański, Lenartowski (46. Kraska), Stąporski (46. Lenkiewicz), Kozłowski, Kościelniak, Stefanowicz, Kryszak, Kołodziejski