Zamknij
REKLAMA

Duże pieniądze w grze. Elana Toruń z ambitnym celem na drugą ligę

10:16, 10.07.2018 | MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Berent

Za niecałe dwa tygodnie do drugoligowych rozgrywek przystąpią piłkarze Elany Toruń. Cel jest jeden - bezpieczne utrzymanie, czyli walka o miejsca 1-9. 

Pierwszy mecz nowego sezonu zbliża się wielkimi krokami. Już 22 lipca torunianie podejmą przed własną publicznością Rozwój Katowice. Ale zanim do tego dojdzie, w klubie doszło do kilku drobnych roszad personalnych. Z zespołem pożegnało się 7 zawodników: Bartosz Poloczek, Daniel Ciach, Maciej Mysiak, Łukasz Uszalewski, Aleksander Chmielewski, Aleksander Tomaszewski i Mateusz Grudziński. 

[ZT]15676[/ZT]

Kto w ich miejsce? Lada chwila klub ma się pochwalić nowymi nabytkami. Tak jak jednak mówił niedawno na naszych łamach Jarosław Więckowski, prezes Elany Toruń, priorytetem jest utrzymanie składu, który wywalczył awans i zwyciężył w Okręgowym Pucharze Polski. Warto przypomnieć, że Elana otrzymała także licencję na grę w II lidze. Co z budżetem?

- Myśląc o awansie musieliśmy zaplanować, że będzie na większym poziomie. Budżet na sezon 2018/2019 wyniesie ponad 2,5 miliona złotych - mówi w rozmowie z ddtorun.pl Jarosław Więckowski. 

W Toruniu twardo stąpają po ziemi. Na razie mówi się o bezpiecznym utrzymaniu wśród drugoligowców. Co zatem usatysfakcjonuje prezesa i piłkarzy?

- Interesują nas miejsca od 1-9. Wtedy będziemy zadowoleni - zaznacza Jarosław Więckowski

W dwóch ostatnich meczach kontrolnych, podopieczni Rafała Góraka pokonali 1:0 ŁKS Łódź i 3:1 Górnika Konin. 

(MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

XyzXyz

2 2

I tak właśnie nasz klub pozbywa się wychowanków... Po co jest akademia elany? Dla picu czy pieniędzy z PZPN? Pozbyliście się Poczwardowskiego teraz Grudzińskiego i wielu innych ale trzeba przyznać że ostatni wychowanek cały czas trzyma się bo jest synem prezesa... 00:11, 11.07.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ElanaElana

2 1

Ostatni już na wypożyczeniu w Chemiku Bydgoszcz interesuj się trochę . 07:36, 11.07.2018


XyzXyz

1 2

No i co z tego? Lepiej zamiast budować skład na swoich to sprowadzać za ciężkie pieniądze innych? Tak właśnie upada sport 12:55, 11.07.2018


REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone