Miało być wielkie świętowanie, wyszła klapa. Elana przegrywa

07:13, 10.06.2018 MM Aktualizacja: 07:25, 10.06.2018
Skomentuj

Piłkarze Elany Toruń przegrali w sobotę przed własną publicznością 0:3 z KP Starogardem Gdańskim.

Nie tak wyobrażali sobie ten dzień kibice, piłkarze oraz sztab szkoleniowy żółto-niebieskich. Zwycięstwo z niżej notowanym zespołem ze Starogardu Gdańskiego miało dać awans do II ligi.

Stawka meczu najwyraźniej mocno spięła nogi podopiecznym Rafała Góraka. Przyjezdni już w 5. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Dawida Retlewskiego. Przed przerwą KP podwyższył jeszcze na 2:0. W 39. minucie uczynił to Wojciech Zyska. Po pierwszych 45 minutach rywale prowadzili już 2:0.

Nikt się nie spodziewał takiego obrotu spraw. Miało być łatwo, lekko i przyjemnie, a tymczasem Elana miała ogromne problemy ze skonstruowaniem akcji ofensywnej. Na domiar złego na 7 minut przed końcem spotkania wynik ustalił Karol Zieliński. W ostatniej kolejce torunianie zmierzą się na wyjeździe z Unią Solec Kujawski. W tabeli Elana ma punkt przewagi nad Świtem Skolwin, który za tydzień podejmie rezerwy Lecha Poznań.

Elana Toruń - KP Starogard Gdański 0:3 (0:2)

Bramki: Dawid Retlewski 5, Wojciech Zyska 39, Karol Zieliński 83

Elana: Nowak - Górka, Urbański, Mysiak, Dobosz - Stąporski, Stefanowicz, Lenartowski (71' Kryszak), Kościelniak (46' Lenkiewicz) - Ciechański (59' Aleksandrowicz, 72' Kraska), Kozłowski