Bardzo ważne zwycięstwo FC Toruń! Jest szansa na historyczny sukces

09:00, 14.05.2018 | MM
Skomentuj

FC Toruń pokonało w niedzielę na wyjeździe Gattę Active Zduńska Wola 4:1 w meczu na szczycie grupy mistrzowskiej. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego włączyli się tym samym do walki o wicemistrzostwo Polski.

Porażka w tym spotkaniu mogła mocno skomplikować sytuację naszej drużyny. Za ich plecami jest bowiem aspirujący do podium Clearex Chorzów, a w dodatku Gatta odskoczyłaby na 5 punktów, co w zasadzie definitywnie zamknęłoby drzwi do srebrnych krążków.

Ale nic z tych rzeczy. Torunianie pokazali wielki charakter i serce do walki. Już w 5. minucie wynik spotkania otworzył Michał Wojciechowski, a na niespełna cztery minuty przed końcem pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Krzysztof Elsner. Po przerwie gra FC nie uległa zmianie. Nasi zawodnicy dalej grali konsekwentnie w defensywie i skutecznie w ataku. Skutek - bramka na 3:0 z 27. minuty w wykonaniu Marcina Mikołajewicza.

Co prawda gospodarze byli w stanie odpowiedzieć jeszcze trafieniem z 36. minuty autorstwa Daniela Krawczyka, ale wynik ustalił równo z końcową syreną Michał Wojciechowski. Podopieczni trenera Żebrowskiego wywieźli tym samym cenne trzy punkty z gorącego terenu w Zduńskiej Woli. Przed nimi ostatnie dwie kolejki tego sezonu - w sobotę (18:00) z Red Dragons Pniewy, a tydzień później (26 maja) wyjazd do Gliwic na mecz z Piastem.

To ważne w kontekście drużyn bezpośrednio rywalizujących o medale z torunianami. Gatta ma bowiem jeszcze dwa ciężkie mecze wyjazdowe z Clearexem i Rekordem Bielsko-Biała, z kolei Clearex czekają właśnie potyczki z Gattą i wyjazdowa z Red Dragons Pniewy. Zakładając, że FC wygra oba spotkania, a Gatta straci punkty w którymś z meczów, co jest bardzo prawdopodobne, torunianie sięgną po historyczne wicemistrzostwo Polski.

Gatta Active Zduńska Wola - FC Toruń 1:4 (0:2)

Gatta Active Zduńska Wola: Dariusz Słowińśki (1), Mateusz Olczak (7), Vitalii Khaniukov (8), Mariusz Milewski (9), Daniel Krawczyk (10), Igor Sobalczyk (11), Michał Marciniak (14), Grzegorz Och (21), Michał Szymczak (49), Adam Miłosiński (77), Maksym Pautiak (88), Arkadiusz Szypczyński (99)

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Marcin Mikołajewicz (7), Tomasz Kriezel (8), Sylwester Kieper (9), Mykola Morozov (10), Mateusz Waszak (13), Krzysztof Elsner (17), Nicolae Neagu (18), Remigiusz Spychalski (22), Kamil Naparło (31), Mateusz Cyman (66), Marcin Mrówczyński (92)