FC Toruń rozpoczyna walkę o medale mistrzostw Polski. Pierwszy mecz już 3 maja

09:25, 23.04.2018 MM Aktualizacja: 09:43, 23.04.2018
Skomentuj Fot. Joanna Zdancewicz Fot. Joanna Zdancewicz

Piłkarze halowi FC Toruń pokonali w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego MOKS Słoneczny Stok Białystok i przystąpią do walki o medale w grupie mistrzowskiej z trzeciego miejsca. Pierwsze dwa mecze rozegrają przed własną publicznością.

Goście z animuszem przystąpili do tego spotkania i już po 12 minutach prowadzili 2:0 po golach byłego zawodnika Marwitu Toruń, Adriana Citki oraz Mateusza Lisowskiego.

Na odpowiedź podopiecznych Łukasza Żebrowskiego nie trzeba było długo czekać. W 13. minucie kontaktową bramkę strzelił Mateusz Waszak, a niecałe pięć minut później do remisu po strzale z rzuty karnego doprowadził Krzysztof Elsner. Faulowany był wcześniej Marcin Mikołajewicz.

Końcowe rozstrzygnięcie przyszło dopiero w 38. minucie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Krzysztof Elsner po pewnej egzekucji rzutu karnego. Tak jak wcześniej, faulowany był "Miki". Wynik nie uległ zmianie. Tym samym FC Toruń dopisało do swojego dorobku punktowego kolejne trzy punkty. Po podziale punktów nasz zespół ma na swoim koncie 23 "oczka" i traci zaledwie jedno do drugiej Gatty. Liderem z 33 punktami Rekord Bielsko-Biała.

Pierwsze dwa mecze w grupie mistrzowskiej torunianie rozegrają przed własną publicznością. W hali UCS-u podejmą 3 maja Clearex Chorzów, który traci do nich dwa punkty i 6 maja Rekord Bielsko-Biała.

FC Toruń - MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:2 (2:2)

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Kamil Domański (6), Marcin Mikołajewicz (7), Tomasz Kriezel (8), Sylwester Kieper (9), Mykola Morozov (10), Karol Czyszek (11), Mateusz Waszak (13), Krzysztof Elsner (17), Nicolae Neagu (18), Remigiusz Spychalski (22), Kamil Naparło (31), Mateusz Cyman (66), Marcin Mrówczyński (92)

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Mateusz Lisowski (3), Adrian Citko (5), Krzysztof Kożuszkiewicz (7), Michał Osypiuk (9), Vitalij Lisnychenko (10), Jakub Szatyłowicz (12), Daniel Gajdziński (16), Michał Maciąg (17), Marcin Firańczyk (19), Patryk Hryckiewicz (21), Damian Grabowski (26), Norbert Jędruczek (28)