Pewne zwycięstwo FC Toruń. Mrówczyński z kolejną bramką

11:52, 12.03.2018 MM Aktualizacja: 11:56, 12.03.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

FC Toruń pokonało w sobotę w wyjazdowym spotkaniu MKF Solne Miasto Wieliczka 5:2. Łupem bramkowym podzielili się: Mateusz Cyman (dwie), Marcin Mikołajewicz, Marcin Mrówczyński. Jedną z bramek dla torunian strzelili... rywale.

Podopieczni Łukasza Żebrowskiego pojechali na południe Polski po zwycięstwo, biorąc po uwagę fakt, że zespół z Wieliczki to najsłabsza drużyna w ligowej tabeli.

Już w 7. minucie rywali napoczął Marcin Mikołajewicz. Wystarczyło niecałe siedem minut, aby dla FC padła kolejna bramka. Tym razem był to gol samobójczy Konrada Cebuli. Przed przerwą goście strzelili jeszcze jedną bramkę autorstwa Mateusza Cymana.

Zaledwie 19 sekund po wznowieniu gry przez nasz zespół padła kolejna bramka. Na 4:0 podwyższył coraz lepiej spisujący się w szeregach FC Toruń, Marcin Mrówczyński. Goście byli w stanie odpowiedzieć dwoma trafieniami Wojciecha Przybyła w odstępie dwóch minut. W 35. minucie wynik na 5:2 ustalił Mateusz Cyman.

W kolejnej kolejce FC Toruń pauzuje ze względu na walkower z Lex Kancelarią Słomniki, która wycofała się z rozgrywek.

MKF Solne Miasto Wieliczka – FC Toruń  2:5 (0:3)

MKF Solne Miasto Wieliczka: Jan Zachariasz (1), Mateusz Mroczka (2), Paweł Hady (3), Tomasz Bieda (4), Michał Gąsior (5), Wojciech Przybył (7), Volodymyr Danyliuk (8), Michał Śląski (9), Konrad Cebula (10), Mikołaj Wiewióra (13), Bartosz Szczepański (14), Konrad Futrak (15), Michał Skórski (16)

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Marcin Mikołajewicz (7), Tomasz Kriezel (8), Sylwester Kieper (9), Mykola Morozov (10), Karol Czyszek (11), Mateusz Waszak (13), Nicolae Neagu (18), Remigiusz Spychalski (22), Mateusz Cyman (66), Marcin Mrówczyński (92), Wiktor Szczurowski (98)