Kanonada strzelecka, horror w końcówce. Od 0:5 do 5:6

11:10, 06.03.2018 MM Aktualizacja: 11:20, 06.03.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Mnóstwo emocji przysporzył poniedziałkowy hit 16. kolejki Futsal Ekstraklasy pomiędzy FC Toruń a Rekordem Bielsko – Biała. Mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 6:5.

Podopieczni Łukasza Żebrowskiego nie byli stawiani w roli faworyta. Rekord to aktualny mistrz Polski i zespół, który wygrał wszystkie z dotychczasowych 15 spotkań, mając najlepszą ofensywę i defensywę w lidze.

Pierwsze 20 minut torunianie będą chcieli jak najszybciej wymazać z pamięci. Bielszczanie wyprawiali wręcz cuda na boisku strzelając gola za golem. W 5. minucie wynik otworzył Michał Kubik, który przełożył do lewej nogi jednego z defensorów FC i kąśliwym strzałem pokonał Nicoalae Neagu.

W 10. minucie było już 3:0. Przyjezdni w odstępie 16 sekund strzelili dwie bramki. Najpierw Michał Seidler, a chwilę później Łukasz Biel. Ten sam zawodnik wpisał się ponownie na listę strzelców w 15. minucie, na 5:0 w 17. minucie podwyższył Michał Kubik.

W przerwie w toruńskiej szatni padły mocne słowa, a drużyna wyszła z zamiarem zmazania plamy z pierwszych 20 minut. Sygnał do odrabiania strat dał Marcin Mikołajewicz, a chwilę później było już 2:5 po samobójczym trafieniu Artura Popławskiego, która niefortunnym strzałem głową pokonał Michała Kałużę. Swoje „pięć” minut miał w 25. minucie Remigiusz Spychalski, który przepięknym strzałem nie dał szans golkiperowi rywali.

Wydaje się, że kluczowa dla losów spotkania była 32. minuta i bramka Michała Seidlera na 6:3. Napastnik gości urwał się lewą stroną i precyzyjnym strzałem po długim rogu pokonał Neagu. Co prawda odpowiedź FC przyszła szybko, bo w 33. minucie za sprawą „Mikiego”, ale na doprowadzenie do remisu nie wystarczyło czasu, mimo trafienia w 39. minucie Marcina Mrówczyńskiego.

W 17. kolejce (10-11 marca) torunianie zagrają na wyjeździe z MKF Solnym Miastem Wieliczka.

FC Toruń – Rekord Bielsko – Biała  5:6 (0:5)

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Kamil Domański (6), Marcin Mikołajewicz (7), Tomasz Kriezel (8), Sylwester Kieper (9), Mykola Morozov (10), Karol Czyszek (11), Maciej Warczyński (17), Nicolae Neagu (18), Remigiusz Spychalski (22), Kamil Naparło (31), Mateusz Cyman (66), Marcin Mrówczyński (92)

Rekord Bielsko-Biała: Michał Kałuża (1), Łukasz Biel (7), Artur Popławski (9), Paweł Budniak (10), Szymon Cichy (15), Oleksandr Bondar (20), Michał Marek (21), Michał Kubik (23), Jan Janovsky (27), Michal Seidler (41), Bartłomiej Nawrat (84)