FC Toruń odskakuje rywalom i zbliża się do wicemistrzów Polski

09:19, 26.02.2018 MM Aktualizacja: 09:20, 26.02.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Po piątkowym zwycięstwie nad Red Dragons Pniewy 3:2, podopieczni Łukasza Żebrowskiego tracą już tylko punkt do drugiej Gatty Active Zduńska Wola, a nad czwartym Clearexem Chorzów mają już siedem „oczek” przewagi.

To nie był łatwy mecz dla gospodarzy. Do przerwy prowadzili 2:1 po dwóch trafieniach Marcina Mikołajewicza. Dla „Smoków” strzelił z kolei Roman Vakhula.

Druga połowa obfitowała również w wiele emocji. W 25. minucie wynik na 3:1 podwyższył Krzysztof Elsner. Odpowiedź zespołu z Pniew była bardzo szybka. Niecałe cztery minuty później na 2:3 strzelił Dominik Solecki.

To było jednak wszystko na co było stać tego dnia przyjezdnych. FC Toruń wygrało i umocniło się na trzecim miejscu w tabeli. Kolejny mecz nasz zespół rozegra już 5 marca. W meczu na szczycie podejmie Rekord Bielsko – Biała. Początek o godzinie 20:00.

FC Toruń – Red Dragons Pniewy  3:2 (2:1)

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Kamil Domański (6), Marcin Mikołajewicz (7), Tomasz Kriezel (8), Sylwester Kieper (9), Mykola Morozov (10), Karol Czyszek (11), Krzysztof Elsner (17), Nicolae Neagu (18), Remigiusz Spychalski (22), Mateusz Cyman (66), Dawid Wędołowski (98).

Red Dragons Pniewy: Szymon Piasek (2), Adam Wachoński (7), Mateusz Kostecki (8), Patryk Zdankiewicz (9), Łukasz Frajtag (10), Dominik Solecki (12), Patryk Hoły (13), Oskar Stankowiak (16), Kamil Kijak (21), Jakub Budych (22), Piotr Błaszyk (23), Rafał Roj (64), Roman Vakhula (77).