Deklasacja w Gliwicach. Ważne zwycięstwo w meczu na szczycie

11:00, 19.02.2018 MM
Skomentuj Fot. piast.gliwice.pl Fot. piast.gliwice.pl

Piłkarze halowi FC Toruń pokonali na wyjeździe Piasta Gliwice 5:2. Łupem bramkowym podzieli się Marcin Mikołajewicz oraz Michał Wojciechowski.

Futsal Ekstraklasa wznowiła rozgrywki po przerwie na reprezentację, która brała udział w mistrzostwach Europy. FC Toruń pojechało do Gliwic, gdzie mierzyło się z tamtejszym Piastem prowadzonym przez Klaudiusza Hirscha.

Mecz był zapowiadany jako starcie trzeciej z czwartą drużyną ligowej tabeli. Torunianie znakomicie weszli w to spotkanie. Już w 9. minucie wynik otworzył Marcin Mikołajewicz, a dwie minuty później na 2:0 podwyższył Michał Wojciechowski. Gospodarze jeszcze przed przerwą odpowiedzieli trafieniem Sebastiana Szadurskiego.

Druga połowa rozpoczęła się ponownie po myśli podopiecznych Łukasza Żebrowskiego. W 26. minucie „Miki” dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W 34. minucie na 5:1 strzelił Wojciechowski, a wynik spotkania na nieco ponad minutę przed końcem spotkania ustalił ponownie Szadurski.

W kolejnym meczu FC Toruń podejmie przed własną publicznością Red Dragons Pniewy.

Piast Gliwice – FC Toruń 2:5 (1:2)

Piast Gliwice: Paweł Grzywa (1), Zbigniew Mirga (3), Michał Dendzik (4), Marcin Grzywa (10), Adam Jonczyk (11), Przemysław Dewucki (13), Michał Grecz (20), Marcin Czech (22), Michał Widuch (23), Ivan Lopez Del Pino (24), Marek Bugański (88), Lukas Bonifacio (92), Krzysztof Piskorz (93), Sebastian Szadurski (98)

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Kamil Domański (6), Marcin Mikołajewicz (7), Tomasz Kriezel (8), Sylwester Kieper (9), Mykola Morozov (10), Karol Czyszek (11), Krzysztof Elsner (17), Nicolae Neagu (18), Remigiusz Spychalski (22), Mateusz Cyman (66), Marcin Mrówczyński (92), Dawid Wędołowski (98)