REKLAMA

Szczere słowa na temat ewentualnego awansu Elany do II ligi

11:21, 11.01.2018 | Michał Malinowski
REKLAMA
Skomentuj
Czy kibice Elany Toruń doczekają się gry swojej drużyny w II lidze? Fot. Tomasz Berent

Piłkarze Elany Toruń rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Trener Rafał Górak w krótkiej rozmowie podsumował rundę jesienną w wykonaniu jego podopiecznych oraz nakreślił plany i oczekiwania na nadchodzące miesiące. 

Przed żółto – niebieskimi seria sparingów oraz obóz przygotowawczy w Rybniku. Najbliższe miesiące będą kluczowe dla klubu. Kibice, środowisko, wszyscy chcą awansu do II ligi. Po rundzie jesiennej Elana jest na czele trzecioligowej tabeli w grupie drugiej. Awans uzyska tylko najlepsza drużyna. 

[ZT]13530[/ZT]

Kilka dni temu spotkaliśmy się z trenerem, Rafałem Górakiem, który podsumował ostatnie tygodnie w wykonaniu jego zawodników. 

- Spodziewałem się, że łatwo nie będzie. Zmiana 16 zawodników, którzy dołączyli przed startem sezonu drużyny dawała dużo do myślenia. Nikt z nas nie wiedział, jak to wszystko się potoczy. Generalnie można być zadowolonym z tego, co udało się do tej pory osiągnąć, choć trzeba pamiętać, że tabela jest mocno spłaszczona i wszystko może się wydarzyć. Nie popadamy w huraoptymizm – przyznaje szkoleniowiec żółto - niebieskich. 

W klubie nie chcą głośno mówić o awansie, choć każdy z piłkarzy wie o co toczy się gra. Upragniona druga, a w myśl starej nomenklatury trzecia liga jest długo oczekiwana w Toruniu. Dostać się do niej nie jest wcale tak łatwo. Po reorganizacji rozgrywek przez Polski Związek Piłki Nożnej gra w niej tylko 18 zespołów. O tym, że nie jest lekko przekonuje się właśnie Gwardia Koszalin (przedostatnie miejsce), która w sezonie 2016/2017 awansowała ze strefy, w której rywalizowała z Elaną. 

- Po reorganizacji rozgrywek drugoligowych awans do drugiej ligi nie jest czymś prostym. Trzeba sobie zdać z tego sprawę. To wąskie i hermetyczne środowisko, w którym chcielibyśmy się znaleźć. Zrobimy wszystko, aby tak się stało. Na pewno będzie bardzo ciężko. Stać nas na to, ale zdajemy sobie sprawę, że będzie bardzo ciężko. Chcę zbudować taką Elanę, taki zespół, że w razie awansu nie będziemy musieli walczyć tylko o utrzymanie.  – dodaje Rafał Górak.

Czy Elana Toruń awansuje do II ligi? Czekamy na wasze opinie. 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018