Legenda pożegnała się z kibicami, piękny prezent od kolegów

20:50, 01.12.2017 MM
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Piłkarze halowi FC Toruń pokonali w piątek przed własną publicznością Pogoń 04 Szczecin 7:1 w meczu 10. kolejki Futsal Ekstraklasy. Kibice i koledzy z drużyny pożegnali oficjalnie Michała Suchockiego, który zdecydował się zakończyć karierę.

Po meczu w Gdańsku przegranym przez torunian 2:4, trener Łukasz Żebrowski mówił, że jego zespół gra dobrze, stwarza sobie sytuacje, ale niestety nie strzela bramek. I to właśnie w tym aspekcie upatrywał porażek z AZS-em UG i Clearexem Chorzów.

Piątkowe starcie z byłym klubem szkoleniowca FC miało dać przełamanie gospodarzom. Mecz rozpoczął się w najgorszy z możliwych sposobów dla torunian. Już w 20. sekundzie rywali zaskoczył Mateusz Jakubiak. Odpowiedź FC przyszła jednak bardzo szybko. W 3. minucie do remisu doprowadził Marcin Mikołajewicz, który wykorzystał podanie Tomasza Kriezela. W 8. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców ponownie wpisał się "Miki". Tym razem asystował mu Krzysztof Elsner.

To nie był koniec popisów strzeleckich FC. W 14. minucie prowadzenie podwyższył Tomasz Kriezel po ładnej, indywidualnej akcji. Chwilę póżniej było już 4:1. W roli głównej ponownie wystąpili Mikołajewicz - Elsner. Podawał "Pyda", a "Miki" dopełnił formalności, kompletując klasycznego hattricka. Tuż przed końcem pierwszej połowy na 5:1 strzelił ponownie Kriezel, otrzymując świetne podanie ręką od Neagu. Kriezelowi nie pozostało nic innego, jak lekko strącić piłkę głową.

Drugie 20 minut nie było już tak widowiskowe, ale nie zabrakło w nich bramek. Strzelali tylko gospodarze. Tuż po wznowieniu na 6:1 podwyższył znów Mikołajewicz, któremu asystował... Elsner. Wynik ustalił w 38. minucie Mateusz Waszak, dla którego to drugi gol w tym sezonie. Kolejny mecz nasz zespół rozegra 9 grudnia. Na wyjeździe zmierzy się z MOKS Słonecznym Stokiem Białystok.

FC Toruń - Pogoń 04 Szczecin  7:1 (5:1)

Bramki: 3. Mikołajewicz, 8. Mikołajewicz, 14. Kriezel, 16. Mikołajewicz, 20. Kriezel, 21. Mikołajewicz, 38. Waszak – 1. Jakubiak

FC Toruń: Neagu (Naparło) – Wojciechowski, Mikołajewicz (C), Kriezel, Eslner – Domański, Kieper, Morozov, Czyszek, Waszak, Spychalski, Rychłowski, Mrówczyński.

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Koszmider) – Pedro Miguel, Jakubiak (C), Gepert, Jurczak – Cymański, Solecki, Czepielewski, Maćkiewicz