Druga porażka z rzędu brązowych medalistów! FC Toruń w kryzysie?

19:20, 26.11.2017 MM
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

FC Toruń doznało drugiej z rzędu porażki.Tym razem nasz zespół musiał uznać wyższość AZS-u UG.

Podopieczni Łukasza Żebrowskiego pojechali do Gdańska po nieoczekiwanej porażce przed tygodniem przed własną publicznością z Clearexem Chorzów. Celem były trzy punkty, ale nie od dziś wiadomo, że spotkania z akademikami, zwłaszcza na ich terenie nigdy nie należały do łatwych i przyjemnych. Tak też było w niedzielny wieczór.

Pierwszą bramkę i jak się okazało jedyną w pierwszych 20 minutach zdobyli gospodarze. Uczynił to w 14. minucie Mikołaj Kreft, który wykorzystał błędy toruńskiej defensywy. Przyjezdni nie byli w stanie znaleźć recepty na bramkarza AZS-u, choć mieli swoje szanse na to, aby doprowadzić do wyrównania. Do przerwy gdańszczanie prowadzili 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się w najlepszy z możliwych sposobów dla AZS-u. W 21. minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Cyman. Odpowiedź FC była jednak natychmiastowa. Strzałem z dystansu popisał się w 22 . minucie Michał Wojciechowski. Trzy minuty później było już 3:1. Na listę strzelców wpisał się ponownie Cyman, który mocnym strzałem pokonał Neagu.

Na strzelenie drugiego gola goście potrzebowali zaledwie 41 sekund. Przełamał się Marcin Mikołajewicz. Precyzyjnym strzałem z prawej strony boiska zaskoczył Sasiaka. Torunianie mieli swoje okazje do wyrównania. Piłkę głową w poprzeczkę chwilę później uderzał popularny "Miki", ale na tablicy świetlnej wciąż widniał wynik 2:3. I tak przez kolejne minuty.

Na trzy minuty przed końcem goście zdecydowali się na grę w przewadze. W roli "lotnego" bramkarza Tomasz Kriezel. FC dwoiło się i troiło, ale bramki nie udało się zdobyć. Ostatecznie to AZS wygrało 4:2, pieczętując zwycięstwo w ostatnich sekundach. Strzelcem gola Wojciech Pawicki. W kolejnym meczu (2 grudnia) FC podejmie w hali UCS-u Pogoń 04 Szczecin.

AZS UG Gdańsk - FC Toruń  4:2 (1:0)

Bramki dla FC Toruń: Wojciechowski, Mikołajewicz

AZS UG: Sasiak (Bucholc) – Pawicki, Osłowski, Cyman, Wiśniewski – Osiński, Kreft, Olszewski, Wesserling, Poźniak, Horbacz, Domżalski, Urtnowski

FC Toruń: Neagu (Naparło) – Mikołajewicz, Kriezel, Wojciechowski, Elsner – Kieper, Morozov, Czyszek, Waszak, Spychalski, Mrówczyński.