Ogromna przewaga nie przyniosła rezultatu. Nieoczekiwana porażka

08:46, 21.11.2017 MM
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Piłkarze halowi FC Toruń przegrali w poniedziałek przed własną publicznością z Clearexem Chorzów 2:3. To druga porażka podopiecznych Łukasza Żebrowskiego w tym sezonie.

Mecze z Clearexem nigdy nie należały do łatwych dla naszego zespołu. Torunianie zawsze musieli sporo się napracować, aby zdobyć jakąkolwiek zdobycz punktową. Tym razem było podobnie, choć  pokonani z parkietu schodzili gospodarze.

Wyniki meczu otworzył już w 3. minucie Vadym Ivanov. FC miało swoje okazje, ale zawsze czegoś brakowało pod bramką Rafała Krzyśki. Co innego przyjezdni, którym wychodziło niemalże wszystko. W 14. i 16.  minucie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mikołaj Zastawnik. Po 20 minutach chorzowianie prowadzili 3:0.

W drugiej połowie było jasne, że nasz zespół będzie się dwoił i troił, aby przynajmniej zremisować. Sygnał do ataku dał w 21. minucie Marcin Mikołajewicz, który wykorzystał podanie Krzysztofa Elsnera. Przewaga FC rosła z minuty na minutę, ale na tablicy wyników widniał rezultat 1:3. Straty zniwelował w 37. minucie Remigiusz Spcyhalski, strzelając z przedłużonego rzutu karnego.

Gospodarze grali w końcówce z wycofanym bramkarzem, ale na niewiele to się zdało. Spychalski zaliczył jeszcze poprzeczkę, ale wynik nie uległ już zmianie. W sobotę (25 listopada) torunianie zagrają na wyjeździe z AZS UG.

FC Toruń – Clearex Chorzów 2:3 (0:3)

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Kamil Domański (6), Marcin Mikołajewicz (7), Tomasz Kriezel (8), Sylwester Kieper (9), Mykola Morozov (10), Karol Czyszek (11), Mateusz Waszak (13), Krzysztof Elsner (17), Nicolae Neagu (18), Remigiusz Spychalski (22), Kamil Naparło (31), Dariusz Rychłowski (91), Dawid Wędołowski (98)

Clearex Chorzów: Robert Gładczak (2), Karol Zdunek (3), Tomasz Golly (4), Mikołaj Zastawnik (6), Mariusz Seget (7), Mateusz Omylak (8), Maciej Mizgajski (10), Szymon Łuszczek (11), Krzysztof Krzywoń (13), Robert Świtoń (17), Rafał Krzyśka (23), Vadym Ivanov (24), Patryk Puzio (25)