Oto sytuacja FC Toruń po sobotnim meczu. Tabela, bramki i wypowiedzi

19:00, 05.11.2017 MM
Skomentuj Fot. Redakcja Fot. Redakcja

Piłkarze halowi FC Toruń pokonali w sobotę w meczu 6. kolejki Futsal Ekstraklasy MKF Solne Miasto Wieliczka 3:1.

Podopieczni Łukasza Żebrowskiego chcieli się zrehabilitować za wysoką porażkę przed tygodniem w Bielsku - Białej. Rywal jak najbardziej w ich zasięgu - to MKF Solne Miasto Wieliczka

Już w 2. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Marcina Mikołajewicza, który przejął piłkę na własnej połowie, pognał na dużej prędkości i precyzyjnym strzałem pokonał interweniującego golkipera przyjezdnych. Przed przerwą torunianie strzelili jeszcze jedną bramkę. Uczynił to w 19. minucie Sylwester Kieper, który z rywalem na plecach obrócił się i mocnym uderzeniem z lewej nogi umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa obfitowała w równie wiele emocji. W 27. minucie goście wrócili do gry po przepięknym uderzeniu z rzutu wolnego Wojciecha Przybyła. Decydujący cios zadali jednak podopieczni trenera Żebrowskiego. Dziesięć minut później ponownie w jednej z głównych ról wystąpił Marcin Mikołajewicz, który dograł piłkę do wbiegającego przed bramkę Michała Wojciechowskiego. Temu nie pozostało nic innego jak tylko wbić piłkę do siatki.

W kolejny weekend torunianie zmierzą się na wyjeździe z Lex Kancelarią Słomniki.

FC Toruń - MKF Solne Miasto Wieliczka 3:1 (2:0)

Bramki: Marcin Mikołajewicz - 2. min. (1:0), Sylwester Kieper - 19. min. (2:0), Wojciech Przybył - 27. min. (1:2), Michał Wojciechowski - 37. min. (3:1)

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Kamil Domański (6), Marcin Mikołajewicz (7), Sylwester Kieper (9), Mykola Morozov (10), Karol Czyszek (11), Mateusz Waszak (13), Krzysztof Elsner (17), Nicolae Neagu (18), Remigiusz Spychalski (22), Kamil Naparło (31), Dariusz Rychłowski (91), Marcin Mrówczyński (92), Dawid Wędołowski (98)

MKF Solne Miasto Wieliczka: Paweł Kurowski (1), Mateusz Mroczka (2), Paweł Hady (3), Tomasz Bieda (4), Michał Gąsior (5), Piotr Myszor (6), Wojciech Przybył (7), Arkadiusz Lekki (8), Daniel Suchan (9), Konrad Cebula (10), Kamil Dworzecki (12), Konrad Futrak (15), Michał Skórski (16)