Niezwykle ważne zwycięstwo i gorąca atmosfera w szatni Elany. Tak wygląda tabela!

18:24, 05.11.2017 MM
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli w niedzielę piłkarze Elany Toruń, którzy na wyjeździe pokonali 1:0 Centrę Ostrów Wielkopolski.

Należało się spodziewać, że potyczka w Ostrowie Wielkopolskim nie będzie należało do łatwych. I tak też faktycznie było, lecz mimo to to podopieczni Rafała Góraka schodzili w glorii zwycięzców.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się 45. minuta. Gdy wydawało się, że piłkarze oby zespołów zejdą na przerwę z bezbramkowym remisem, zamieszanie w polu karnym Centry wykorzystali torunianie. Faulowany był Artur Lenartowski. Sędzie nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Mariusz Kryszak

W drugich 45 minutach żółto - niebiescy zachowali przede wszystkim czujność w obronie. To zaowocowało tym, że Elana zagrała na zero z tyłu. Ostatecznie nasz zespół wywiózł niezwykle ważne zwycięstwo z gorącego terenu w Ostrowie Wielkopolskim. To oznacza, że podopieczni trenera Góraka ponownie wspięli się w tabeli. Aktualnie plasują się na 3. miejscu

W sobotę (11 listopada) Elana zagra przed własną publicznością z Wierzycą Pelplin. Początek meczu o 13:00.

Centra Ostrów Wielkopolski - Elana Toruń  01: (0:0)

Bramka: Mariusz Kryszak - 45. min. (0:1)

Skład Elany Toruń: Poloczek – Będzieszak, Mysiak, Urbański, Wróblewski – Kryszak, Lenartowski (Kraska), Kuliński [Tomaszewski, (Felsch)], Stefanowicz (Lenkiewicz), Górka – Kozłowski