W tabeli coraz ciekawiej! Elana Toruń prowadziła już 3:0, by...

16:18, 28.10.2017 MM
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

W sobotę piłkarze Elany Toruń podejmowali przed własną publicznością Wdę Świecie w ramach 13. kolejki trzeciej ligi grupy drugiej.

Po trzech zwycięstwach z rzędu podopieczni Rafała Góraka chcieli odnieść czwartą wiktorię i zbliżyć się do czołówki tabeli. Żółto - niebiescy nie mogą sobie pozwalać na stratę punktów, zwłaszcza w meczach przed własną publicznością.

Do przerwy gospodarze prowadzili 3:1. Wynik otworzył w 27. minucie Maciej Stefanowicz, który wykazał się największą czujnością w polu karnym po wcześniej wybitym rzucie rożnym, i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Zaledwie dwie minuty na 2:0 podwyższył Artur Lenartowski. Były gracz Korony Kielce wyprowadził piłkę ze środka pola, podał na lewe skrzydło, futbolówka odbiła się od obrońcy Wdy i ponownie trafiła pod jego nogi na 16 metrze. Gracz Elany precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał golkipera Wdy.

W 36. minucie na 3:0 podwyższył z rzutu karnego Mariusz Kryszak. Jedenastka została podyktowana po wcześniejszym faulu na dobrze spisującym się w ostatnich tygodniach Filipie Kozłowskim. Goście byli jeszcze przed przerwą w stanie odpowiedzieć trafieniem Dawida Retlewskiego, który wykorzystał koszmarne błędy defensorów żółto - niebieskich.

W drugich 45 minutach torunianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Ostatnie słowo należało do Wdy, która doliczonym czasie gry po raz drugi znalazła receptę na Poloczka. To było jednak wszystko na co ich było stać w sobotnie popołudnie. Elana Toruń wygrywa 3:2 i dopisuje kolejny trzy punkty do swojego dorobku punktowego. Za tydzień (4 listopada) gracze trenera Góraka zagrają na wyjeździe z Centrą Ostrów Wielkopolski. Początek o 14:00.

Elana Toruń - Wda Świecie  3:2 (3:1)

Bramki: Maciej Stefanowicz 27, Artur Lenartowski 29, Mariusz Kryszak 36 (k) - Dawid Retlewski 39, nieznany 90

Wyjściowy skład Elany Toruń: Poloczek, Będzieszak, Ciach, Urbański, Wróblewski, Kryszak, Kuliński, Górka, Lenartowski, Stefanowicz, Kozłowski.