Zamknij
REKLAMA

Koniec Chrisa Holdera w cyklu Speedway Grand Prix?!

09:29, 23.09.2018 | MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Agnieszka Bielecka

Chris Holder po raz drugi z rzędu nie zakończy cyklu SGP w czołowej ósemce, która będzie miała zagwarantowane miejsce w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Australijczyk przed GP w Toruniu traci do ósmego Emila Sajgutdinowa 28 punktów. 

"Crispy" zdobył jak na razie zaledwie 60 punktów, co plasuje go dopiero na dalekiej, dwunastej pozycji. Szanse na odrobienie start i awans do czołowej ósemki są znikome. Holder traci do ósmego Sajfutdinowa aż 28 punktów. Ostatnie zawody tegorocznego cyklu odbędą się 6 października na Motoarenie. 

Podobnie było przed rokiem, kiedy Holder kończył zmagania w cyklu na 10. miejscu. Wówczas jednak uratowała go "dzika karta" przyznana przez BSI. Czy i tym razem będzie mógł liczyć na przychylność organizatorów? Dziś trudno powiedzieć. Na pewno brak Australijczyka w SGP będzie odczuwalny dla niego samego zarówno ze względów finansowych jak i sportowych. 

Sam zainteresowany jakoś szczególnie nie martwi się ewentualnym brakiem obecności wśród najlepszych ośmiu żużlowców świata, o czym mówił w niedawnej rozmowie opublikowanej na oficjalnej stronie internetowej SGP. 

- Po prostu pojedziemy w dwóch ostatnich zawodach i będziemy się dobrze bawić. Nie martwię się o punkty. Wiem, że pierwsza ósemka to strzał w dziesiątkę. Ale chcę dobrze zakończyć i zobaczyć, co się stanie. Oczywiście każdy chce być w tej serii i chciałbym w niej się znaleźć - mówił Holder. 

Przypomnijmy, że szósty w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 86 punktów jest Jason Doyle. 

(MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone