Zamknij
REKLAMA

Kontrowersje wokół upadku Marcina Kościelskiego. Szef sędziów uciął wszelkie spekulacje!

09:58, 16.04.2018 | MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Berent

W niedzielnym magazynie PGE Ekstraligi wyemitowanym na antenie nSport+, szef polski sędziów Leszek Demski, zabrał głos w sprawie upadku Marcina Kościelskiego. 

W 12. wyścigu, Kościelski zaliczył groźnie wyglądający upadek. Wrocławianie (Drabik i Woffinden) jechali na 5:1, trzeci był w tym momencie Jason Doyle. Junior "Aniołów" został wykluczony z powtórki, a w niej najlepszy okazał się aktualny indywidualny mistrz świata. Być może to własnie ten moment zadecydował o końcowym triumfie gospodarzy. 

[ZT]14720[/ZT]

Jeszcze w trakcie meczu pojawiły się spekulacje, czy bieg powinien zostać powtórzony. W niedzielnym magazynie PGE Ekstraligi, Leszek Demski odniósł się do całej sytuacji, potwierdzając tym samym, że decyzja arbitra była słuszna. 

- Poderwało nogę przy wejściu w łuk, odbiło zawodnika, wyprostowało przez co coraz bardziej poszerzał tor jazdy i zahaczył o bandę. To był główny powód upadku. Nie dopatrywałbym się w tym celowości. Zapis regulaminu mówi jasno, że bieg nie jest powtarzany, jeżeli miejsce zdarzenia nastąpiło na czwartym okrążeniu - wyjaśnił Leszek Demski. 

W najbliższym meczu 3. kolejki PGE Ekstraligi torunianie zmierzą się na wyjeździe z Unią Tarnów. 

(MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone