Zamknij
REKLAMA

Wszystko jasne! Zapadła decyzja w sprawie Grigorija Łaguty

22:30, 12.09.2017 | MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Berent

Zakończyło się kilkugodzinne posiedzenie POLADY w sprawie dyskwalifikacji Grigorija Łaguty. Panel dyscyplinarny wydał nieprawomocny wyrok. Teraz pałeczka po stronie Ekstraligi Żużlowej, która odejmie lub nie punkty drużynie z Rybnika. To powinno się wyjaśnić w ciągu najbliższych kilku dni.

Ten niekończący się serial trwał od kilku tygodni. We wtorek, 12 września, panel dyscyplinarny POLADY wydał nieprawomocny wyrok. Grigorij Łaguta został ukarany 2 - letnią dyskwalifikacją.

Jak informują SportoweFakty.pl to z kolei może umożliwić Ekstralidze Żużlowej skasowanie wszystkich punktów uzyskanych prze Rosjanina od momentu wykrycia dopingu w jego organizmie. Tym samym ROW Rybnik straci 5 "oczek", co sprawi, że spadnie na ostatnie miejsce w tabeli. Na oficjalną decyzję ligowych władz przyjdzie jednak jeszcze poczekać. 

/p>

To z kolei oznacza, że Get Well Toruń może cieszyć się z 7. miejsca i powoli szykować się do barażów. Pewne utrzymanie w PGE Ekstralidze zapewnił sobie za to MrGarden GKM Grudziądz. 

Należy przypuszczać z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa, że Rosjanin będzie się jeszcze odwoływał od tej decyzji. 

(MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018