Zamknij
REKLAMA

Ogromne wyróżnienie dla najlepszej polskiej pary tanecznej. Pojadą na Grand Prix!

12:27, 27.07.2016 | Michał Malinowski
REKLAMA
Skomentuj
Natalia i Maksym pojadą na dwa konkursy Grand Prix do Azji Fot. Tomasz Berent

Najlepsza obecnie polska para taneczna, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, otrzymała od Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej zaproszenie na dwa starty w cyklu Grand Prix. 

To maksymalna ilość zawodów GP w łyżwiarstwie figurowym, w których można wziąć udział w ciągu sezonu. Łącznie cykl GP w łyżwiarstwie figurowym to sześć turniejów i finał. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev wystartują w GP Chin (Audi Cup of China w Pekinie) w dniach 18-20 listopada oraz w GP Japonii (NHK Trophy w Sapporo) w dniach 25-27 listopada. 

[ZT]2176[/ZT]

Udział w cyklu Grand Prix to ogromne wyróżnienie, bowiem na zaproszenie przez ISU - International Skating Union (Międzynarodową Unię Łyżwiarską) trzeba zapracować nie tylko wynikami sportowymi - prawo udziału ma tylko czołówka światowa, ale i wizerunkiem artystycznym. Udany występ polskiej pary tanecznej Kaliszek-Spodyriev w GP może przysporzyć punktów potrzebnych do światowego rankingu, a co za tym idzie dobre rozstawienie na mistrzostwach Europy i na mistrzostwach Świata.  

(Fot. Tomasz Berent)

Ostatni polski akcent w Grand Prix to występy przed ośmioma lat temu solistki Anny Jurkiewicz, łyżwiarki mieszkającej i trenującej obecnie w Norwegii. 

(Michał Malinowski)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone