Zamknij
REKLAMA

Pojechaliście razem z mistrzem! Tylu kolarzy w jednym miejscu, coś przepięknego!

15:11, 09.05.2016 | Michał Malinowski
REKLAMA
Skomentuj
Blisko dwa tysiące kolarzy pojechało w drugiej edycji Velo Toruń Fot. Materiały prasowe

Rowerowa, toruńska majówka Velo Toruń, na którą zaprasza Michał Kwiatkowski, to już stały punkt kalendarza fanów kolarstwa w Polsce. W niedzielę, na starcie drugiej edycji, stanęło około dwóch tysięcy kolarzy-amatorów w różnym wieku. 

Maj to tradycyjnie miesiąc, kiedy kończy się pierwsza część sezonu w Europie. Po klasykach w Belgii, Francji i we Włoszech, dla zawodników takich jak Rafał Majka, Paweł Poljański czy Łukasz Wiśniowski to moment, kiedy startuje Giro di Italia, czyli pierwszy w sezonie wielki tour. 

[ZT]4486[/ZT]

Dla Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia to chwila wytchnienia i rozpoczęcia przygotowań do Tour De France oraz Igrzysk Olimpijskich. Dzięki temu do kalendarza może wpisać się na stałe impreza w Grodzie Kopernika – VeloToruń – święto kolarstwa, które łączy zawodowców i amatorów w jednej idei „be a pro for a day”, czyli wspólnego startu w wyścigu i spotkania fanów z całej Polski.

- Wsiadając na rower myślę o tym, aby być lepszym, pokonywać własne słabości i dawać z siebie wszystko każdego dnia, aby móc zwyciężać w wielkich wyścigach – mówił Michał Kwiatkowski. - Jak to w sporcie, są momenty lepsze i gorsze. Jednak w mojej pamięci najdłużej pozostają właśnie takie chwile, kiedy jesteście Wy, moi kibice, fani i miłośnicy kolarstwa. To był zaszczyt, móc gościć Was ponownie w Toruniu. Do zobaczenia za rok, w maju, na kolejnej edycji Velo Toruń!

Przy słonecznej, włoskiej wręcz pogodzie, na starcie drugiej edycji Velo Toruń, u boku Michała Kwiatkowskiego (Team Sky), na wszystkich dystansach, konkurencjach rodzinny oraz wyścigach dla dzieci, stanęło prawie 2000 amatorów kolarstwa. Tym samym pobity został rekord frekwencji z zeszłorocznej, pierwszej  edycji. Miasto Toruń, które wspiera kolarstwo od wielu lat, dzięki takim wychowankom jak „Kwiato”, „Goły” czy „Wiśnia” oraz obecnym inicjatywom Copernicus i Velo Toruń może śmiało tytułować się stolicą kolarstwa w Polsce. Organizację imprezy wsparły takie rowerowe marki jak Pinarello, KASK oraz Veloart.

(Fot. Joanna Wiśniewska)

Oprócz śmiałków mierzących się z wyzwaniem pokonania trzech dystansów, przy okazji Velo Toruń (35, 65, 105 km), świetnie bawiły się też setki najmłodszych adeptów dwóch kółek, którzy brali udział w wyścigu CUK Kids Race, organizowanym przez trenerów Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus. Zwycięzców wyłoniono wśród ośmiu kategorii wiekowych, od przedszkolaków do 6 klasy szkoły podstawowej.

(Fot. Joanna Wiśniewska)

W rywalizacji ŠKODA Family Challenge wzięło udział ponad 300 uczestników. Był to wyścig w formie gry miejskiej, której uczestnicy, poruszający się po drogach rowerowych, musieli przejechać kilkanaście kilometrów i dotrzeć do mety, rozwiązując po drodze przygotowane dla nich zadania usytuowane m.in. w sławnej, toruńskiej kawiarni Lenkiewicz oraz akademii Copernicus. Na miejscu każdego z zadań i na mecie w salonie ŠKODA, czekały na nich nagrody! Wyniki poszczególnych dystansów są dostępne pod tymi adresami: 30 km, 60 km i 100 km

(Michał Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TypTyp

0 0

Było mega 17:05, 09.05.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone