Zamknij
REKLAMA

Na starcie Kwiatkowski, Gołaś i blisko 1500 kolarzy. W niedzielę Toruń będzie stolicą kolarstwa!

14:18, 06.05.2016 | Michał Malinowski
REKLAMA
Skomentuj
Michał Kwiatkowski, pomysłodawca Velo Toruń Fot. Tomasz Berent

Druga edycja Velo Toruń 2016, czyli jednego z największych amatorskich wyścigów w kraju już w najbliższą niedzielę. Na starcie stanie blisko 1500 kolarzy na czele z takimi tuzami światowego peletonu, jak Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś. 

Velo Toruń miał swój debiut przed rokiem i okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. To autorski pomysł mistrza świata z 2014 roku, Michała Kwiatkowskiego, który i tym razem stanie w szranki z amatorami dwóch kółek z całej Polski. A tych zgłosiło się blisko 1500

- Ten wyścig został bardzo dobrze przyjęty i wpisał się w kalendarz wyścigów szosowych w Polsce. Był i jest jednym z największych w kraju. Nawet w skali europejskiej nie ma takich wyścigów, w których obok zawodowców startują amatorzy. W tym wszystkim chodzi głównie oto, aby amatorzy mogli się czegoś dowiedzieć od zawodowców w naturalnym przecież dla nich środowisku – mówi Michał Jackowiak, prezes zarządu klubu Copernicus. 

Kolarze będą rywalizować na trzech dystansach: 104,1 km (GIGA), 64,9 (MEGA) i 34,8 (MINI). Kwiatkowski wystartuje z całą resztą na najdłuższym dystansie. Trasa tym razem będzie się nieco różnić od tej sprzed roku. 

- W tym roku, podobnie jak w ubiegłym przygotowaliśmy dla amatorów trzy dystanse - dodaje Michał Jackowiak. - Miasteczko zawodów będzie przy Arenie Toruń przy ul. Bema. Zrezygnowaliśmy z Bulwaru Filadelfijskiego, z racji tego, że miejsce przy hali jest o wiele lepsze dla nas z punktu widzenia logistycznego i bezpieczeństwa. Przed rokiem trasa wiodła w stronie Działynia, czyli rodzinnych terenów, z których pochodzi Michał. W tym roku, będziemy się poruszać w stronę Bydgoszczy, do Górska i następnie po pętli od Czarnego Błota, po Łążyn, Skłudzewo, Siemion i wracać do Torunia przez Zamek Bierzgłowski i Łubiankę. 

[ZT]4281[/ZT]

Warto dodać, że oprócz tych trzech dystansów, dla organizatorów i samego Michała są równie ważne pozostałe dwie formuły zawodów. Chodzi o Skoda Family Challenge (12 km z metą przy salonie Skody w Lubiczu Dolnym), czyli  wyścig dla rodzin, przypominający bardziej grę miejską aniżeli samą rywalizację oraz CUK Kids Race dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, który będzie się rozgrywał w miasteczku rowerowym przy toruńskiej Arenie. 

Dla „Kwiato” wizyta w rodzinnych stronach, a przede wszystkim możliwość spotkania się z kibicami jest czymś szczególnym. Czasu, aby robić to w trakcie sezonu jest po prostu za mało. Początek maja zatem to doskonała okazja do tego. 

- Chciałbym podziękować wszystkim, sponsorom i miastu, za to, że udało się tak świetnie zorganizować pierwszą edycję – przyznaje Michał Kwiatkowski. - Był to ewenement na skalę światową, jeśli chodzi o amatorskie ściganie. Na pewno, będziemy również dumni z drugiej edycji. Liczba około 1500 uczestników to jak na polskie kolarstwo niesamowity wyniki. Jestem dumny, że mogę gościć wszystkich pasjonatów kolarstwa w moim mieście, gdzie na co dzień nie mam tyle czasu, żeby przebywać. To jedyny taki dzień w roku, w którym mogę sobie pozwolić na tak bliski kontakt z kibicami. 

Dodajmy, że w związku z wyścigiem na utrudnienia w ruchu muszą się nastawić kierowcy. Szczegółowe informacje o zmianach można znaleźć tutaj

Program Velo Toruń 2016:

GIGA – start – godz. 10:00, meta – 12:00

MEGA – start – godz. 10:20, meta – 11:50

MINI – start – godz. 10:05, meta – 11:00

Start i meta - Arena Toruń

(Michał Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MommoMommo

0 0

Wiechu, a co on takiego zrobił? 08:53, 07.05.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone