22:20, 08.02.2023

ORLEN Copernicus Cup Toruń, który odbył się w środę (8 lutego) to jeden z siedmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodów World Athletics Indoor Tour Gold.

Na trybunach Areny Toruń po raz kolejny zasiadł komplet publiczności. Sponsorem strategicznym zawodów jest Miasto Toruń, sponsorem tytularnym PKN Orlen, a partnerem Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W Toruniu najlepiej zaprezentowała się Pia Skrzyszowska, która wygrała bieg na 60 metrów przez płotki. Z Polaków na podium uplasowała się jeszcze czwórka lekkoatletów – Ewa Swoboda na dystansie 60 metrów była druga, Jakub Szymański na 60 metrów przez płotki zajął trzecie miejsce, podobnie jak Norbert Kobielski w konkursie skoku wzwyż. Z kolei drugie miejsce w biegu na jedną milę zajęła Weronika Lizakowska. ORLEN Copernicus Cup Toruń to jeden z siedmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodów World Athletics Indoor Tour Gold.

Pozostali Polacy zajęli niższe miejsca. Szósty z wynikiem 5,72 m w konkursie tyczkarzy był najlepszy z biało-czerwonych Piotr Lisek. W biegu kobiet na 400 metrów na czwartym miejscu finiszowała Kinga Gacka. Na 800 metrów szósta była Margarita Koczanowa, podobnie jak Martyna Galant na dystansie 3000 metrów. Wśród panów czwarty na 400 metrów był Kajetan Duszyński, tak samo jak Mateusz Borkowski na 800 metrów i Michał Rozmys na 1500.