Zamknij
REKLAMA

Poprzedni rok był wręcz wymarzony dla następców mistrza. Ten zapowiada się podobnie!

10:51, 25.03.2016 | Michał Malinowski
REKLAMA
Skomentuj
Młodzi kolarze Copernicusa podczas ostatniego obozu w Ostrzycach Fot. Nadesłana

Juniorzy i juniorzy młodsi Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego przebywali na obozie sportowym w Ostrzycach w dniach 13-23 marca, przygotowując się do kolejnego wyczerpującego sezonu. 

Przed zawodnikami i zawodniczkami Copernicusa kolejny niezwykle ciężki i wymagający sezon. Za nimi przygotowania i obóz w Ostrzycach. Trenerzy Tomasz Owsian i Marcin Mientki, wspomagani przez Andrzeja Wachowiaka, poddawali intensywnemu treningowi 31 zawodniczek i zawodników. 

- Celem obozu było podniesienie możliwości treningowych zawodników i integracja całego zespołu – informuje Andrzej Galubiński, odpowiedzialny za kontakty z mediami w Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego. - Kaszuby to teren pagórkowaty, co daje możliwość trenowania w terenie o cięższym profilu, podnoszenia możliwości siłowych i wytrzymałościowo-siłowych zawodników oraz zrobienie większej bazy kilometrów.

Podopieczni akademii solidnie przepracowali okres przygotowawczy, chcąc powtórzyć osiągnięte wyniki w sezonie 2015 na szosie i torze kolarskim. Wówczas zdobyli na imprezach mistrzowskich 41 medali, w tym 18 złotych - imprezach rangi mistrzostw świata (1), mistrzostw Europy (1) i mistrzostw Polski (39). Dodajmy, że w ubiegłym sezonie 218 zawodników akademii stanęło na podium, natomiast na miejscach 4-10 uplasowało się 320.

(Fot. Nadesłana)

Pierwszy sprawdzian formy w tym roku miał miejsce w Cierpicach 12 marca, gdzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego MTB w kolarstwie przełajowym. W pięciu kategoriach wiekowych na 15 miejsc na podium Copernicus zajął ich aż 12. 

- Rokuje to dobrze na przyszłość, ale start dający trenerom rzeczywisty pogląd o poziomie wyszkolenia poszczególnych zawodników (kategorie junior, junior młodszy i młodzik) to udział w 2 kwietnia w Międzynarodowym Kryterium Kolarskim „Dzierżoniów 2016” w Dzierżoniowie oraz dnia następnego w wyścigu szosowym „Ślężański Mnich” w Sobótce, otwierającym sezon kolarski w kraju – dodaje Andrzej Galubiński.

(Fot. Nadesłana)

Tych sukcesów nie byłoby bez dofinansowania szkolenia przez Miasto Toruń i finansowego wsparcia sponsorów. O sukcesach kolarzy i kolarek Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego na bieżąco będziemy informować na łamach portalu Dzień Dobry Toruń

(Michał Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone