Emocje do końca!!! Twarde Pierniki w grze o Ligę Mistrzów! Kolejny mecz już we wtorek

19:42, 22.09.2018 FD Aktualizacja: 09:48, 23.09.2018
Skomentuj

Polski Cukier jechał na Białoruś z zaliczką 26 punktów. Choć Tsmoki Mińsk do samego końca walczyły o odrobienie pokaźnej straty, to Twarde Pierniki się wybroniły i grają w kolejnej rundzie! Tsmoki Mińsk 90-73 Polski Cukier Toruń i w dwumeczu 160 do 151 dla naszych koszykarzy!

W pierwszym meczu torunianie nie dali szans rywalom i wygrali 87-61. Wydawało się, że tak duża zaliczka spokojnie wystarczy do awansu do kolejnej rundy. Szybko okazało się, że walka o Ligę Mistrzów dopiero się rozkręca.

Tsmoki spokojnie zaczęły mecz. Gospodarze z Białorusi wygrali pierwszą kwartę 21-18. Druga to również spokojne i mozolne odrabianie strat - Mińsk pokonał w niej Toruń 28-23.

Koszykarze Twardych Pierników musieli zadawać sobie sprawę z tego, że przewaga zaczyna topnieć. Trzecia kwarta to prawdziwy popis Smoków, które wygrały ją 22-14. Przed ostatnią częścią meczu, Polski Cukier prowadził w dwumeczu już tylko 8 oczkami. Ostatnia kwarta była jednak prawdziwą walką. Choć gospodarze nieznacznie się do torunian przybliżali, to goście szybko rewanżowali się celnymi rzutami. Dobrze wypadały rzuty "za 3". W czwartej części Cukier nieznacznie uległ, ale koniec końców wynik dwumeczu to 151-160.

Cukier osiągnął więc pierwszy sukces na europejskich parkietach. Teraz czas na kolejnych bardzo trudnych rywali.