REKLAMA

Chcesz założyć własną firmę? Możesz dostać dofinansowanie

07:00, 09.01.2017 | A.W.
REKLAMA
Skomentuj
Lokalne grupy działania ogłosiły już pierwsze nabory wniosków, fot. depositphotos - zdjęcie ilustracyjne

Wystarczy wziąć udział w konkursach organizowanych przez lokalne grupy działania.

Lokalne grupy działania (LGD) to partnerstwa mieszkańców, organizacji pozarządowych i samorządów. Uruchomiły właśnie pierwsze nabory wniosków o przyznanie pomocy finansowej. Wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafi na zakładanie i rozwój firm oraz rozbudowę infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej.

W Kujawsko-Pomorskiem działa 28 lokalnych grup działania. Pod koniec roku pierwsze nabory wniosków o udzielenie wsparcia ogłosiło pięć z nich: LGD „Ziemia Gotyku” (powiaty toruński i chełmiński), LGD „Bory Tucholskie” (powiat tucholski), LGD „Pałuki – Wspólna Sprawa” (powiat żniński), Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” (powiat nakielski) i LGD „Trzy Doliny” (powiat bydgoski).

[ZT]4517[/ZT]

Konkursy dotyczą przede wszystkim wspierania rozwoju działalności gospodarczej na obszarach wiejskich. Mieszkańcy mogą się w nich ubiegać o pieniądze na założenie własnej firmy (w zależności od LGD kwota wsparcia może wynieść od 50 do 100 tysięcy złotych), rozwój działalności gospodarczej (dofinansowanie może wynieść nawet 300 tysięcy złotych), a także podnoszenie kompetencji zawodowych. 

- Powierzając w ręce lokalnych społeczności środki oraz narzędzia, by z tych pieniędzy skorzystać, tworzymy budżet obywatelski w skali wojewódzkiej - mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa. - Pomoc trafi między innymi na aktywizację społeczną i zawodową mieszkańców, w tym tworzenie klubów samopomocy i świetlic środowiskowych, wspieranie przedsiębiorczości społecznej, a także inwestycje przyczyniające się do rewitalizacji społeczno-gospodarczej i rozbudowy publicznej infrastruktury.

Do dyspozycji LGD są środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz PO Ryby. W puli jest w sumie około pół miliarda złotych.

(A.W.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

BrickBrick

0 0

Super, jednak termin składania wniosków gdzieniegdzie już minął... 09:39, 10.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017