REKLAMA

Pierwszy długi weekend wystartował. Jak najlepiej zaplanować urlopy w 2017?

09:30, 06.01.2017 | A.W.
REKLAMA
Skomentuj
Warto zastanowić się przed planowaniem urlopu. Można zyskać sporo wolnego! fot. depositphotos

Wystarczą trzy dni urlopu, by zrobić sobie aż 9 dni wolnego. Trzeba tylko mądrze zaplanować urlop w 2017 roku.

Pierwszy długi weekend właśnie wystartował. Trzy dni wolne od pracy nie wymagały od nas żadnego urlopu wypoczynkowego. A co z następnymi długimi weekendami?

Pierwsza okazja już w kwietniu - wielkanocny poniedziałek przypada w tym roku 17 kwietnia, dając nam jak zwykle trzydniową okazję do wypoczynku i świętowania. Ale prawdziwą gratka czeka nas kilkanaście dni później: pierwszy maja to poniedziałek, a trzeci maja - środa. Wystarczy więc wziąć jeden dzień urlopu, by cieszyć się aż pięcioma dniami wolnymi. A jeśli ktoś poprosi szefa o urlop także czwartego i piątego maja, będzie mógł wypoczywać aż 9 dni! (od 29 kwietnia do 7 maja)

[ZT]5518[/ZT]

Boże Ciało jak zwykle przypada w czwartek, w 2017 roku - 15 czerwca. Wystarczy wziąć urlop w piątek i można cieszyć się aż czterema dniami bez pracy. 

15 sierpnia, święto wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przypada w tym roku we wtorek. Wystarczy więc poniedziałkowy urlop i można przedłużyć sobie weekend aż do czterech dni.

Podobna okazja będzie w listopadzie, który zaczyna się w środę, świętem Wszystkich Świętych. Dwa dni urlopu dadzą nam pięć dni odpoczynku, a cztery dni urlopu - aż dziewięć dni wolnych. 

Grudzień to prawdziwe urlopowe eldorado. Wigilia w 2017 roku przypada w niedzielę, więc 25 i 26 grudnia to poniedziałek i wtorek. Wystarczy poprosić szefa o trzy dni urlopu (27, 28 i 29 grudnia), by zyskać aż 10 dni na odpoczynek, bo sylwester 2017 też wypadnie w niedzielę, a Nowy Rok 2018 to dodatkowy wolny poniedziałek.

(A.W.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017