Zamknij
REKLAMA

Chrześcijaństwo i biznes. Czy te wartości się pokrywają?

09:20, 21.11.2016 | K.F.
REKLAMA
Skomentuj
Toruń jest pierwszym miastem w województwie, gdzie takie spotkania sa organizowane, fot. depositphotos.com

Już Max Weber zauważył, że kapitalizm mógł rozwinąć się dzięki wartościom protestanckim. Dziś wartości chrześcijańskie skupiają tych przedsiębiorców, którzy wierzą, że zostali powołani do tej roli. Pojawiają się także w Toruniu, a zaczynają 22 listopada.  

Towarzystwa Biznesowe to kluby networkingowe, które tworzą największą w Polsce społeczność przedsiębiorców ceniących wartości chrześcijańskie. Poprzez sprawdzony model i trwałą strukturę pozwalają budować wzajemne zaufanie i przede wszystkim rozwijać swój biznes.Towarzystwa są miejscem prestiżowym dla liderów, którzy będąc przedsiębiorcami poprzez jasne wartości rozwijają swoje firmy.

W tym roku minęło 6 lat od pierwszego śniadania Towarzystwa Biznesowego w warszawskiej Pijalni Czekolady. To właśnie tam zebrała się grupa 50 przedsiębiorców, których łączyły te same wartości. Do tej pory te grupy spotykały się wyłącznie w największych metropoliach. Toruń jest pierwszym miastem w województwie kujawsko-pomorskim, w którym zacznie działać organizacja

[ZT]5859[/ZT]

Towarzystwo Biznesowe to środowisko ludzi wierzących - katolików, którzy czują, że są powołani do bycia przedsiębiorcą. To grupy nieformalne, które co tydzień spotykają się o poranku, aby nawiązywać nowe kontakty biznesowe, doskonalić swoje umiejętności i pogłębiać relacje z ludźmi szanującymi podobne wartości.

- Wierzę głęboko, że jeśli ktoś jest powołany do bycia przedsiębiorcą to jest także powołany do ciągłego rozwoju - mówi Maciej Gnyszka, założyciel TB. - Ponadto do ulepszania swoich produktów, swojego zespołu i procesów, a także do dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi. Wspólnie można zdziałać naprawdę wiele! Gdy zakładałem Towarzystwa Biznesowe, nie przewidziałem jak ogromną wartością dla członków będzie możliwość wymiany wiedzy i doświadczenia. Szybko jednak okazało się, że poza wzajemną pomocą w dotarciu do nowych obszarów rynku dotychczas niedostępnych, to drugi co do ważności benefit! Dzięki temu, że w towarzystwach każdy jest z innej branży, każdy na innym etapie rozwoju biznesu, pole do wzajemnej nauki jest gigantyczne! A dzięki temu łatwiej jest osiągnąć sukces. Ten kto poważnie traktuje swoje powołanie (jakie by ono nie było), powinien poważnie traktować także wezwanie do osiągania sukcesów w swojej branży.

Spotkania odbywają się co tydzień, najczęściej w lokalu usytuowanym w centrum miasta. Śniadanie zaczyna się o godz. 7 od kilkuminutowej lektury duchowej. Często są to dzieła Tomasza a Kempis, św. Josemarii Escrivy, św. Józefa Pelczara lub encykliki. Fragmenty są dobierane w taki sposób, aby odpowiadały potrzebom przedsiębiorców. Dlatego często poruszane są takie tematy jak zarządzanie czasem, służba drugiemu człowiekowi, uczciwość i rzetelność. 

Zaczynamy 22 listopada o godz. 7:00 w Restauracji Lokomotywa (ul. Generała Józefa Chłopickiego 4). Rejestrować można się tutaj 

(K.F.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone