Zamknij
REKLAMA

Toruń: Rossmann przekaże środki na organizacje pożytku publicznego. Które?

17:37, 01.12.2019 | ddtorun.pl
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Toruń: Rossmann przekaże środki na organizacje pożytku publicznego. Które?

Robiąc zakupy w drogeriach Rossmann klienci jednocześnie pomagali potrzebującym. Łącznie udało się zebrać 5 milionów złotych w postaci dostępnych w sklepach produktów. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. W samym województwie kujawsko-pomorskim: kosmetyki, artykuły higieniczne, chemia czy karma dla zwierząt trafiły do dwunastu instytucji. Taki jest finał 3 edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”.

Mechanizm pomocy jest prosty. Najpierw pracownicy Rossmanna zgłaszają lokalne instytucje, które ich zdaniem tak prężnie działają i robią tyle dobrego, że warto je wesprzeć. Dość często zdarza się, iż przedstawiciele tych instytucji na tyle już znają akcję, że sami pojawiają się w drogeriach chcąc zaprezentować swój dorobek pracownikom. Co roku Rossmann pomaga domom dziecka, samotnej matki, hospicjom, fundacjom na rzecz chorych i seniorów, a także schroniskom dla zwierząt.

Po sprawdzeniu wiarygodności zgłoszonych instytucji, stworzono na początku roku listę 250 organizacji. Od 2 stycznia do 31 października członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać tym instytucjom punkty za zrobione u nas zakupy. W tym roku klienci sami decydowali, która organizacje jest im najbliższa i którą chcą wspierać.

Każdy złoty wydany w Rossmannie przybliżał ich do wymarzonego celu – uzbierania rekordowych 5 milionów złotych. I udało się. Pomoc – w postaci dostępnych w Rossmannie produktów o tej wartości – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących. Organizacje zawsze same wybierają, co z asortymentu Rossmanna jest im najbardziej potrzebne: pieluchy, kosmetyki, chemia czy karma dla zwierząt (lista liczy ponad blisko 1300 artykułów).

Wsparte w ramach akcji instytucje mają bardzo zróżnicowane profile działalności, stąd właśnie tak szeroki wybór produktów do ich dyspozycji. W samym tylko województwie kujawsko-pomorskim pomoc trafiła m.in. do czterech organizacji prężnie działających na rzecz dzieci (Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Rypinie oraz Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zbójnie, Gniewkowie i Bydgoszczy), a także do innych instytucji, stowarzyszeń czy hospicjów. Efekt? Dwanaście organizacji z Torunia i okolic otrzymało wsparcie na łączną kwotę niemal 260 tysięcy złotych.
Finał naszej akcji jest najlepszym dowodem na to, że razem można góry przenosić.

Pracownicy Rossmanna chętnie włączają się w inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności (i nie tylko): tłumaczą o co w tej akcji chodzi, namawiają klientów do skanowania aplikacji Klubu Rossmann. A nasi klienci z radością angażują się w pomoc: skanują aplikację nawet przy niewielkich zakupach, chwalą się w mediach społecznościowych liczbą uzbieranych i przekazanych „pomocowych” punktów. Razem robią coś pożytecznego: wspieramy ludzi, którzy poświęcają swoje życie, wolny czas, pomaganiu na co dzień tym, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Po prostu „Pomagamy jak umiemy”.

Wykaz organizacji działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz wartość darowizn (produkty), jaką otrzymają poszczególne instytucje:

Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo Wychowawczych, Bydgoszcz, ul. Traugutta 5
                         20 528,87 zł
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ, Nakło nad Notecią, ul. Parkowa 8
                         19 448,29 zł
Dom Dziecka im. Janusza Korczaka, Rypin, ul. Mławska 5
                   26 802,60 zł
Stowarzyszenie Hospicjum "Światło", Toruń, ul. Ceramiczna 3
                   27 484,02 zł
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,Pomocna Dłoń”, Chełmża, ul. Tumska 20
                   16 673,87 zł
Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza, Bydgoszcz,
ul. Popiełuszki 3
                   23 976,13 zł
Fundacja Ostatnia Przystań, Wtelno, ul. Zbożowa 5
                   26 935,72 zł
Fundacja Pomocy Samotnym Matkom, Toruń, ul. Jęczmienna 10
                   22 555,69 zł
Amazonki Grudziądz, Grudziądz, ul. Batorego 16/20
                   18 422,16 zł
Centrum Pomocy Bezdomnym "Betlejem" prowadzone przez Caritas Diecezji Bydgoskiej, Bydgoszcz, ul. Drukarska 6
                   14 633,32 zł
Powiatowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Wielgiem, Zbójno, Wielgie 80A
                   17 495,57 zł
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 3 Dom dla dzieci „Alicja”, Gniewkowo, ul. Dworcowa 9 a
                   23 153,23 zł

REKLAMA
(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone