Zamknij
REKLAMA

Zła informacja dla torunian. Transakcje kartą...

12:15, 11.07.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Deposit Photos

Zła informacją dla torunian. Transakcje kartą...

Od września płacenie kartą zbliżeniową w Polsce zostanie nieco utrudnione. Część transakcji, również tych poniżej 50 złotych, będzie wymagała autoryzacji kodem PIN. Takie rozwiązanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa płatności bezstykowych, które często są celem ataku oszustów.

Zmiany zostaną wprowadzone w związku z unijną dyrektywą PSD2. Do tej pory standardowy limit kwoty, dla której niewymagane było wprowadzenie PIN-u wynosił w Polsce 50 złotych i tutaj nic nie zmieni.

Jednak od 14 września co pięć transakcji zbliżeniowych (nawet tych poniżej 50 złotych) będziemy musieli podać kod PIN. Po pomyślnej weryfikacji, licznik transakcji się zresetuje i znów będzie można dokonywać płatności w dotychczasowy, wygodny sposób. Po następnych pięciu transakcjach terminal ponownie poprosi nas jednak o wpisanie kodu.

Jednak to nie jedyna zmiana. Kwota pojedynczej transakcji zbliżeniowej nie będzie mogła przekroczyć 50 euro (ok. 213 PLN), a suma następujących po sobie transakcji bez podania PIN-u nie będzie mogła przekroczyć 150 euro (ok. 640 PLN).

Zmiany, które zostaną wprowadzone we wrześniu, mają na celu przede wszystkim  podniesienie bezpieczeństwa transakcji bezgotówkowych w świecie opanowanym przez technologię. Dzisiaj nietrudno jest paść ofiarą oszustów z terminalami bezprzewodowymi, którzy przykładają je do naszych portfeli czy torby z telefonem, ściągając gotówkę bez naszej wiedzy. 

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Glupek z ddtGlupek z ddt

10 0

Zidiociały redaktorze tego śmieciowego portalu- czy te zmiany dotyczą tylko mieszkańców Trn czy całego kraju? 00:35, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Miś Miś

3 0

To ja zadań pytanie jak będę teraz mógł karta kupić bilet w tramwaju lub autobusie w żółtych biletomatach pin tam nie mam jak wbić bo nie ma klawiszy ? 05:43, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reynreyn

3 1

Widać tu niewiedzę autora artykułu. Chodzenie z przenośnym terminalem to MIT. 07:06, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone