Zamknij
REKLAMA

Ta firma chce ubezpieczyć również dzieci z Torunia! Jest haczyk!

12:50, 28.05.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. deposit photos

Ta firma chce ubezpieczyć również dzieci z Torunia! Jest haczyk!

Jak podaje portal businessinsider.com.pl PZU chce ubezpieczyć wszystkie dzieci w Polsce, w tym również te z Torunia. Ubezpieczenie ma być darmowe i obowiązywać przez okres wakacji. Jest jednak jedno, duże "ale".

Na konferencji prasowej szef Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Paweł Surówka ogłosił hucznie akcję "Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko". Jej założenia są bardzo pozytywne, bo każde dziecko, dorosły uczeń oraz student do 25 roku życia ma zostać objęty ochroną, która nic go nie będzie kosztowała. To "nic" jest jednak dość... umowne.

Okazuje się bowiem, że do skorzystania z polisy konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych dla wszystkich podmiotów grupy PZU, wśród których jest m.in. Alior Bank i Link4. W opinii ekspertów takie podejście do tematu jest nieetyczne i niezgodne z obowiązującymi przepisami. Jak powiedział portalowi businessinsider.com.pl Wojciech Klicki, prawnik z Fundacji Panoptykon zgoda musi być działaniem dobrowolnym. Co oznacza, że w sytuacji, kiedy mówi nam się: "Daj mi zgodę, bo inaczej, nie będę ci świadczył usług", firma tak naprawdę wymusza na nas tę zgodę

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone