Zamknij
REKLAMA

Nie tylko artykuły - to też idzie w górę w 2019 roku

14:15, 31.12.2018 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. pixabay/TomaszSupel

Nowy rok to spore zmiany w portfelach mieszkańców całego kraju (w tym również torunian). Jak zwykle rosną ceny w sklepach ale wraz z nimi więcej wyniesie też płaca minimalna, ZUS i godzinówka. Jakie zmiany nas jeszcze czekają?

Ciężko wypisać wszystkie zmiany dotyczące gospodarki w 2019 roku. Najwięcej dotyczy przedsiębiorców. Ci zapłacą (jak zwykle zresztą) wyższy ZUS - ten będzie większy o prawie 100 złotych w stosunku do ubiegłego roku!

Firmy zapłacą nawet 1300 złotych składki. Wyższy będzie też tzw. mały ZUS. Są jednak nowości - pojawią się ulgi na ZUS dla małych i mikro przedsiębiorców, którzy będą mogli skorzystać z ciągłej niskiej stawki ubezpieczenia lub ZUSu zależnego od dochodów. Przedsiębiorców czeka też nowa zasada leasingu pojazdów. Dobrą zmianą będzie z pewnością możliwość wliczenia w koszta wynagrodzenia współmałżonka, który pracuje w firmie. 

Podniesiona została też płaca minimalna - tak ta na umowie o pracę jak i stawka godzinowa. Ta pierwsza wyniesie 2250 złotych brutto. Minimalna stawka godzinowa została podniesiona do kwoty 14,50 złotych brutto. 

Jak oceniacie te zmiany?

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone