Zamknij
REKLAMA

Modowy potentat buduje potężne centrum niedaleko Torunia. Pracę znajdzie aż...!

12:48, 18.07.2018 | Informacja prasowa
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Atrium Copernicus

W Kujawsko-Pomorskiem powstanie supernowoczesne centrum dystrybucyjne jednego z wiodących polskich producentów odzieży – spółki giełdowej LPP, właściciela liczących się na rynku marek modowych. Na lokalizację inwestycji grupa wybrała Brześć Kujawski w powiecie włocławskim. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu tysiąc osób.

Nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni zabudowy 100 tysięcy metrów kwadratowych i powierzchni użytkowej 150 tysięcy metrów kwadratowych, skomputeryzowane i w znacznej mierze zrobotyzowane, będzie obsługiwać odbiorców w Polsce i w kilku krajach europejskich.

Na lokalizację inwestorzy wybrali teren w Brzeskiej Strefie Gospodarczej, kompletnie uzbrojony i dzięki położeniu w sąsiedztwie zjazdów z autostrady A-1, dobrze skomunikowany. Budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku i zakończy jeszcze przed końcem 2019. Potem przez cały rok będą trwały montaż i rozruch systemu automatyki magazynowej, najnowocześniejszego na świecie.

- Dla nas ważne są powstające dzięki tej inwestycji miejsca pracy oraz to, że sąsiedztwo takiej firmy rodzi kolejne przedsięwzięcia biznesowe – podkreśla marszałek Piotr Całbecki, który uczestniczył dziś (18 lipca) w Brześciu Kujawskim w rozpoczynającym inwestycję spotkaniu kierownictwa LPP oraz władz gminy i powiatu włocławskiego z dziennikarzami.   

Powstała w 1991 roku LPP, której centrala mieści się w Gdańsku, jest właścicielem pięciu liczących się marek modowych: Reserved, Mohito, Sinsay, House i Cropp. Ma ponad 1 700 salonów, w samej centrali zatrudnia ponad 1 700 pracowników (daje łącznie 25 tys. miejsc pracy), jest obecna w 18 krajach, od 2001 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie. Systematycznie walczy o klientów kupujących on-line – e-commerce to obecnie 3 proc. sprzedaży grupy. Jej centrum dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim uznawane jest za jedno z najnowocześniejszych w naszej części kontynentu. 

(Informacja prasowa)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

mar60mar60

3 0

Świetna informacja. Tyle nowych miejsc pracy to dla wielu ludzi szansa na zatrudnienie, o które czasem niełatwo w naszym regionie. 10:22, 19.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolKarol

0 0

Zachęcenie takiej firmy do zainwestowania u nas to spory sukces. Na razie będzie to 1000 osób, a później ta liczba może rosnąć plus mogą być kolejne inwestycje, bo firma ciągle się rozwija i jest coraz większa. 23:54, 30.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IceIce

0 0

Dobre! Ciekawe skąd się wezmą ludzie chętni do pracy? 19:19, 13.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone