Zamknij
REKLAMA

Byliście już w tym urokliwym hotelu niedaleko Torunia? To miejsce zachwyca! [ZDJĘCIA]

12:21, 29.05.2018 | Materiał partnera
REKLAMA
Fot. Materiały promocyjne

Hotel Leśny w Solcu Kujawski jest własnością Lasów Państwowych. To jedyna tak urokliwa perełka w województwie kujawsko – pomorskim, kusząca wieloma różnego rodzaju atrakcjami. 

Lokalizacja

Ośrodek usytuowany jest przy drodze krajowej nr 10 na trasie Toruń – Bydgoszcz, w Solcu Kujawskim przy ulicy Leśnej 64. Centrum Solca Kujawskiego (dworzec PKP i PKS) oddalone jest o około 1,5 km. Do centrum Bydgoszczy i portu lotniczego jest ok. 15 km,  a do centrum Torunia ok. 30 km. Obok hotelu znajduje się przystanek komunikacji podmiejskiej – linii 410, oraz PKS-u. 

Oferta

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w pełni zabezpiecza przeprowadzenie szkoleń, narad, konferencji, seminariów, sympozjów itp. Dysponujemy dużą salą konferencyjną na ok. 150 osób, z możliwością podziału na dwie niezależne sale: wykładową i  ćwiczeniową z możliwością podłączenia komputerów. 

Nowoczesne, kompleksowe wyposażenie sal konferencyjnych pozwala w pełni zrealizować program szkoleniowy i konferencyjny. Sale wyposażone są w projektory multimedialne, ekrany, flipcharty, „blu-ray”, profesjonalny system nagłośnienia BOSE oraz klimatyzację. Pełną automatykę na sali zapewnia „touch panel”. 

Restauracja zapewnia całodzienne wyżywienie oraz serwis kawowy w czasie trwania szkolenia. Serwujemy tradycyjną polską kuchnię. Zapraszamy także do skorzystania z kompleksowej obsługi imprez firmowych oraz przyjęć okolicznościowych (również w plenerze). Z usług ośrodka jak i restauracji mogą korzystać goście indywidualni.

Nocleg

Oferujemy 49 miejsc noclegowych w pokoju STANDARD 1,2,3-osobowe (z możliwością dołożenia dostawki), 4 miejsca w pokoju DE LUXE 2-osobowe oraz  APARTAMENT 2-osobowy. W każdym pokoju znajduje się łazienka, telewizor, dostęp do wi-fi. Gościom ośrodka gwarantujemy parking.

Rozrywka

Goście ośrodka mogą spędzić czas wolny ćwicząc na siłowni, grając w tenisa stołowego, piłkarzyki, dart elektroniczny oraz korzystając z pomieszczenia rekreacyjnego, w którym znajduje się stół brydżowy do gry w karty, szachy, warcaby itp. Do dyspozycji pozostawiamy również saunę fińską oraz jacuzzi. Ponadto oferujemy wypoczynek na świeżym powietrzu na tarasie dachowym wyposażonym w meble ogrodowe.

Turystyka i rekreacja 

Ośrodek jest doskonałym miejscem zarówno dla osób pragnących połączyć pracę z wypoczynkiem jak również lubiących aktywne formy spędzania czasu.

Zapraszamy państwa do korzystania ze zrealizowanego w naszym nadleśnictwie projektu Zielony Punkt Kontrolny oraz geocaching. Zielony Punkt Kontrolny to oryginalna polska koncepcja powierzchni z siecią stałych punktów kontrolnych do uprawiania orienteeringu – biegu na orientację. Więcej informacji na temat koncepcji Zielonego Punktu Kontrolnego można znaleźć na stronie www.zielonypunktkontrolny.pl. Geocaching natomiast to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu, przede wszystkim z użyciem GPS, „skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. „Skarbami" są skrzynki - wodoszczelne pojemniki, zawierające drobne przedmioty oraz dziennik.

Na terenie naszego nadleśnictwa znajdują się dwie ścieżki przyrodniczo-edukacyjne:

- leśna ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna "Buczyna"

- leśna ścieżka edukacyjno-przyrodnicza "Ku źródliskom"

Zapraszamy do organizacji wycieczek krajoznawczych, gdyż województwo kujawsko – pomorskie to region niezwykle ciekawy pod względem etnograficznym jak i historycznym. Toruń słynie z klimatycznego Starego Miasta, wypieku pierników oraz planetarium - jak przystało na miejsce narodzin Mikołaja Kopernika. Bydgoszcz, choć mniej znana i popularna, ma również do zaoferowania kilka atrakcji, takich jak Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” – idealne miejsce na spacer, jazdę na rolkach czy rowerze, a zimą na sankach lub nartach. Kujawy inspirują ponadto do spotkań z przeszłością.

W Biskupinie warto wziąć udział w odbywającym się we wrześniu festynie archeologicznym oraz przejechać się zabytkową kolejką wąskotorową do pobliskiej Wenecji. Na uwagę zasługuje również JuraPark w Solcu Kujawskim, położony między Bydgoszczą a Toruniem  obiekt turystyczny ulokowany w przepięknej leśnej scenerii. Na powierzchni ponad 12 ha znajdują się takie atrakcje jak: JuraPark, Muzeum Ziemi, Park Owadów, Park Rozrywki, Kino Emocji Cinema 5D i wiele innych.

KONTAKT

www.osw.soleckujawski.lasy.gov.pl

[email protected]

facebook.pl/Hotel & Restauracja Leśna

tel. 52 387 14 71

tel. 731 436 100

(Materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone