Zamknij
REKLAMA

Drut kolczasty, kamery i drony - tak chroni się toruńska firma

11:18, 05.12.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Oto dron toruńskiego DataInvest w akcji, screen z wideo Business Insider Polska/businessinsider.com.pl

Ogrodzenie z drutem kolczastym, kamery co kilkanaście metrów i drony służące do monitorowania terenu - to chyba najlepiej zabezpieczona firma w Toruniu. Chodzi o DataInvest przy ul. Włocławskiej.

Portal biznesowy "Business Insider Polska" poświęcił jeden ze swoich ostatnich materiałów właśnie toruńskiej firmie DataInvest, która przy ul. Włocławskiej ma nie tylko potężną serwerownię, ale zajmuje się także cyberprzestępczością.

Na jednym z pierwszych ujęć widzimy ogrodzenie firmy z drutem kolczastym. Kamery monitoringu na tym terenie rozsiane są co kilkanaście metrów. W taki sposób zabezpiecza swoją siedzibę DataInvest.

- Mamy małe drony, które służą do wyścigów, rozwijamy te produkty - mówi Tomasz Puton z DataInvest. - Ale także mamy dużego drona, który wykorzystywany jest chociażby do monitoringu terenów przemysłowych.

Jeden z takich dronów nadzoruje z powietrza teren wokół toruńskiej serwerowni. - To konstrukcja stworzona z myślą o przyszłości - mówi Puton. - Na tyle duża, że można podwiesić dowolne podzespoły, które chcielibyśmy testować, np. skanery i kamery czy cokolwiek, co pozwala nam zwiększyć bezpieczeństwo tego terenu.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (4)

FRanekFRanek

5 0

Widziałem te zasieki, drut kolczasty jak w Kz Lager. Myślałem, że to ciężkie więzienie dla szczególnie niebezpiecznych przestępców, a tu patrz pan... zakładzik. 10:56, 06.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FRanekFRanek

7 0

(...) "ale zajmuje się także cyberprzestępczością". Zaraz, zaraz. Jeśli ktoś się zajmuje jakąś przestępczością, to chyba powinien trafić do więzienia, czy nie tak? Dość niefortunnie użyty zwrot "zajmuje się...." 12:59, 06.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

0 1

Nie ma to jak chwalic sie dronem ktory nawet taki za 50tys jest w stanie 10 min latac w powietrzu xd , prawdopodobnie szef lub jakcys kierownicy ktorzy właściwie w firmie nic nie robia sobie dla zabicia czasu polataja zabawka aby z góry zobaczyc kota który wszedl na teren :)., a mowiac o cyberprzestrzeni to sama nazwa mowi ze nie trzeba wejsc na teren wasz aby dane ukrasc jakie juz zabraliacie :) , zycie i wiadomości pokazaly juz swoje ze w lepsze miejsca ludzie wkradali się. 22:50, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OliOli

0 0

Nic tylko leczcie sie na głowy a najlepiej wynajmijcie bunkier przy poznańskiej. *%#)!& 09:18, 19.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone