REKLAMA

Praca w Niemczech szansą na lepsze życie i wysokie wynagrodzenie!

00:00, 29.09.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Materiały promocyjne

Człowiek w każdym wieku może podjąć nową pracę i całkowicie odmienić swoje życie. Na dobre  zmiany nigdy nie jest za późno. Z naszych obserwacji wynika, że często takie rewolucyjne decyzje podejmują kobiety, które przez lata zajmowały się wychowywaniem dzieci, zapominając o sobie. Powrót na rynek pracy nie jest łatwy,  a one stają przed koniecznością podjęcia zajęcia zarobkowego. Praca w Niemczech jest dla tych pań szansą na dobrze płatną pracę.  

Rozmowa z Mariuszem Milerem - pracownikiem firmy „ADIUTOR – pomocnictwu.pl” ds. Doboru i Rozwoju Kadr firmy „pomocwdomu.pl” – działającej w branży opieki od 12 lat. 

Czy osoby, które nie znają języka mogą liczyć na ofertę?

Codziennie otrzymujemy zgłoszenia kandydatek na opiekunki i opiekunów, którzy chcieliby podjąć pracę w Niemczech, ale nie znają języka.  Z myślą o nich przygotowaliśmy bezpłatne szkolenia językowe. Mamy jeszcze miejsca w kilku grupach w Toruniu, Bydgoszczy. Lekcje prowadzone są przez doświadczone lektorki. Program został napisany specjalnie z myślą o pracy opiekunek. Takie bezpłatne szkolenia oferujemy już od 8 lat. Większość z wyszkolonych przez nas opiekunek wyjeżdża za naszym pośrednictwem do pracy, do dziś. Kurs trwa 12 tygodni i stwarza doskonałą okazję do zawierania nowych przyjaźni. Kończące go opiekunki wzajemnie się wspierają i wymieniają doświadczeniami.  Nauka potrwa do połowy listopada. W tym czasie będziemy już mieli przygotowane miejsca pracy dla wszystkich Pań, które podejmą się nauki języka.  Wyjazd na okres świąteczny to szansa, dla osób które chcą spróbować swoich sił w takiej pracy. 

Jakie jest obecnie zapotrzebowanie na pracę opiekunek? 

Codziennie otrzymujemy od kliku do kilkunastu ofert pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech. Jesteśmy na rynku już od 11 lat, więc mamy wielu stałych klientów. Gwarantujemy ofertę pracy od zaraz każdej pani, która ma doświadczenie w opiece i w stopniu co najmniej podstawowym posługuje się językiem niemieckim. Wiele osób współpracuje z nami już od 10 lat,  łączą nas z nimi szczere relacje przyjacielskie. Cieszymy się, że obdarzyły nas takim zaufaniem i codziennie pracujemy nad tym żeby ich nie zawieść. Większość opiekunek zaprzyjaźnia się również z rodzinami, u których pracują. Utrzymują kontakt nawet długo po zakończeniu kontraktu. 

Jakimi cechami powinna się odznaczać osoba, która chciałaby podjąć się pracy w charakterze opiekunki osoby starszej? 

W takiej pracy najważniejsza jest życzliwość, cierpliwość i wyrozumiałość. Ważna jest też oczywiście wiedza na temat schorzeń wieku starczego i doświadczenie – zdobyte na przykład przy opiece nad członkiem własnej rodziny. W pracy na terenie Niemiec liczy się również znajomość języka – od tego, między innymi -  zależy wysokość kontraktu.  

Jakie warunki zapewniacie wyjeżdżającej opiekunce?

Gwarantujemy rzetelną ofertę oraz pełną informację na temat stanu podopiecznego i warunków zakwaterowania. Organizujemy cały wyjazd – rezerwujemy i opłacamy przejazd, zapewniamy transport pod adres. Gwarantujemy osobny pokój.  We wszystkich domach opiekunki mają własny pokój, dostęp do Internetu, bezpłatnych telefonów do Polski często też osobną łazienkę. Jesteśmy w stałym kontakcie z wysłanymi przez nas opiekunkami. Poza tym udostępniamy numer alarmowy do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy, pod którym dyżurują nasi niemieckojęzyczni pracownicy.    

Czego należy oczekiwać od uczciwej agencji pośrednictwa pracy?

Przede wszystkim rzetelnych informacji oraz opieki w czasie trwania całego kontraktu. Rola dobrego pośrednika nie kończy się w chwili wyjazdu opiekunki z kraju. Warto sprawdzić jak długo firma istnieje na rynku. Jakie oferuje warunki. Radzimy dokładnie czytać umowy. W nieuczciwych agencjach zdarza się, że od widniejącej miesięcznej kwoty zarobku np. 1200 Euro odliczane jest 600 Euro tytułem kosztów zakwaterowania i wyżywienia.  

Dlaczego nie warto korzystać z ofert pracy bez zatrudnienia, na czarno? 

Często opiekunki nazywają te wyjazdy „prywatnymi” lub „na indywidualnym ubezpieczeniu”. Ryzyko przyjęcia takiej oferty jest ogromne – wyjazd do nie sprawdzonego miejsca pracy, brak gwarancji wypłaty należnego wynagrodzenia, ubezpieczenie turystyczne zamiast pracowniczego, czyli brak świadczeń w razie wypadku w czasie pracy. Również narażenie się na bardzo wysokie kary ze strony niemieckiej izby celnej. 

Czy w takiej pracy na oferty mogą liczyć również mężczyźni?

Tak, ale tutaj są najwyższe wymagania co do poziomu znajomości języka niemieckiego. Niezbędne jest również doświadczenie na podobnym stanowisku lub wykształcenie – pielęgniarskie, fizjoterapeutyczne. Procent panów w tej branży jest marginalny, jednak regularnie współpracuje z nami kilku wykwalifikowanych opiekunów. 

Co z osobami które nie mogą wyjechać?

W Polsce również mamy oferty pracy dla opiekunek, jednak jest ich znacznie mniej. Zarobki opiekunek w kraju są o połowę niższe, przy takiej samej ilości godzin pracy. Jednak prowadzimy takie rekrutacje. Mamy też oferty dla doświadczonych opiekunek do dzieci na terenie Torunia. 

WARTO WIEDZIEĆ:

Osoby zainteresowane ofertami pracy dla opiekunek osób starszych oraz BEZPŁATNYM kursem języka niemieckiego dla opiekunek, zapraszamy do kontaktu.

www.pomocwdomu.pl

Zadzwoń: 56 655 10 10

Zadzwoń lub wyślij sms: 536 080 880

Zadzwoń lub wyślij sms: 515 557 502

Aplikuj Online

(Materiał partnera)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018