REKLAMA

Być bizneswoman czy nie? Oto jest pytanie. Nie czekaj tylko się zgłoś!

10:54, 07.08.2017 | MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Grafika IPH

Wiele kobiet rozważa założenie własnej działalności gospodarczej. Na drodze stają im pytania, na które nie znajdują szybko odpowiedzi: czy dam sobie radę?, od czego zacząć?, czy zarobię na siebie?, skąd wziąć pieniądze na zakup potrzebnych materiałów, sprzętów?, a co zrobię jak będą „chude miesiące”?, czy ja się w ogóle nadaję?

Do 9 sierpnia Izba Przemysłowo – Handlowa w Toruniu czeka na zgłoszenia do projektu „BIZNES NA OBCASACH”, współfinansowanego z Funduszy Europejskich. Właśnie w tym projekcie kobiety powyżej 29 roku życia, które nie pracują i nie uczą się, ale mieszkają na terenie kujawsko – pomorskiego i tu chcą zarejestrować działalność, mogą znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania. 

Na stronie www.iph.torun.pl znajduje się komplet dokumentacji rekrutacyjnej z formularzem rekrutacyjnym. Na 60 uczestniczek w projekcie czekają specjaliści, eksperci biznesu, którzy pomogą rozpoznać potencjał przedsiębiorczy, nauczą jak opracować biznes plan, dostarczą wiedzę jak rejestrować i uruchamiać działalność gospodarczą. Uczestniczki też będą się uczyć jak przetrwać pierwsze miesiące prowadzenia biznesu. 

Oprócz dotacji, która wynosić będzie do 25 tys. zł (6 x przeciętne wynagrodzenie brutto w gospodarce), uczestniczki mogą liczyć na dodatkowe wsparcie. Dodatkowe wsparcie udzielane będzie przez pierwsze 6 mc prowadzenia działalności o wysokości do 1500 zł mc i może być przeznaczone koszty bieżące jak: ZUS, księgowość, wynajem, materiały itd.

Kontakt: biznesnaobcasach@iph.torun.pl oraz  www.iph.torun.pl.

(MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017