REKLAMA

Szpital w budowie. Pierwszy obiekt będzie gotowy w maju

13:00, 20.03.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Postępy prac możemy śledzić na żywo na stronie budujemyszpital.pl

Pierwszym nowym obiektem, który powstanie w ramach rozbudowy szpitala na Bielanach, będzie budynek techniczny, w którym znajdą się m.in. główny węzeł cieplny z awaryjnym źródłem ciepła i stacja uzdatniania wody.  

Śledzimy postępy prac na placu budowy przy ul. św. Józefa. Wykonawca inwestycji - firma Budimex - zapowiedział, że już w maju odda do użytku pierwszy obiekt nowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. To będzie budynek techniczny, w którym znajdą się m.in. główny węzeł cieplny z awaryjnym źródłem ciepła i stacja uzdatniania wody. Obecnie trwa wznoszenie parteru tej budowli.

Co się jeszcze dzieje się na placu budowy? Ekipa robotników kończy już wykonywanie wykopów i stabilizowanie gruntu pod fundamenty. W tej chwili można już zobaczyć powstające pierwsze elementy konstrukcyjne nowych budynków.

Najbardziej zaawansowane są prace związane we wspomnianym budynku techniczno-garażowego. Poza główny węzłem cieplnym (z będącą awaryjnym źródłem ciepła dla kompleksu kotłownią olejową) i stacją uzdatniania wody pomieści on również stację dezynfekcji szpitalnych ścieków, stację transformatorową i miejsca postojowe dla karetek. Na dachu zostanie zamontowany system paneli fotogalwanicznych. Zielona energia elektryczna posłuży do zasilania zewnętrznego oświetlenia w całym kompleksie.

- Obecnie budynek ma już strop nad częścią piwnic - informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego. - Trwa montaż żelbetowych elementów stropowych nad pozostałą częścią oraz roboty związane ze wznoszeniem ścian pierwszej kondygnacji. Kiedy z tego obiektu skorzysta lecznica? Już niedługo. W lipcu po zainstalowaniu wyposażenia technicznego umieszczone tu węzły cieplny i wodny oraz podczyszczalnia ścieków zostaną włączone do szpitalnych sieci.

Również w lipcu zostanie zamontowany nowej generacji agregat prądotwórczy z zasilaczem bezprzerwowym (UPS-em) i zbiornikiem paliwa, który będzie dla szpitala awaryjnym źródłem prądu, uruchamiającym się automatycznie w przypadku awarii miejskiej sieci elektrycznej. Agregat stanie w pobliżu nowej bramy głównej lecznicy.  

Widać też postępy prac na budowie nowego gmachu głównego lecznicy (trwa m.in. zbrojenie i pierwsze betonowanie płyty fundamentowej), parkingu wielopoziomowego (wykonawca betonuje pierwsze stopy fundamentowe) i budynku administracyjno-aptecznego, gdzie są realizowane prace ziemne i zbrojarskie.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017