Zamknij
REKLAMA

Miasto powalczy o prawie 7 milionów. Co powstanie w parku?

18:15, 21.11.2016 | WG
REKLAMA
Skomentuj
W Parku Glazja jest już plac zabaw i siłownia zewnętrzna, fot. Tomasz Berent

Magistrat przymierza się do zagospodarowania Parku Glazja przy ul. Waryńskiego. Całość prac może tam kosztować nawet 8 mln zł.

Park Glazja to praktycznie jedyny teren zieleni dla osiedla między ul. Podchorążych a Sobieskiego i praktycznie dla całego Jakubskiego Przedmieścia. Ten teren od lat zmienia się. Powstała tam m.in. ścieżka rowerowa, plac zabaw, wybieg dla psów czy siłownia zewnętrzna.

Czas na kolejne kroki. Miasto zamierza przystąpić do projektu pod nazwą „Zagospodarowanie terenów zieleni w Parku Glazja przy ul. Waryńskiego”. Zielone światło dla przedsięwzięcia na najbliższej, czwartkowej sesji mają dać toruńscy radni. Dzięki temu urzędnicy będą mogli rozpocząć starania o pozyskanie z programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”.

Chodzi o europejskie pieniądze z puli na poprawę jakości środowiska miejskiego, których dysponentem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Instytucja w październiku ogłosiła konkurs na unijne dofinansowanie. Miasto powalczy o te pieniądze.

- W ramach naboru Gmina Miasta Toruń zamierza aplikować o pozyskanie środków na realizację projektu - czytamy w uzasadnieniu projektu. - Nabór wniosków trwa do 30 grudnia 2016 r. Alokacja w konkursie wynosi  104,2 mln zł. Szacunkowa całkowita wartość projektu wynosi 8 mln zł. Możliwe dofinansowanie do 85 proc. kosztów kwalifikowanych - ok. 6,8 mln zł.

Powierzchnia parku wynosi 5,6 ha (obszar od południa ograniczony fortyfikacjami XIX-wiecznymi, od północy i wschodu ul. Waryńskiego, a od zachodu pl. Pokoju Toruńskiego). Czego możemy się spodziewać w ramach zagospodarowania? Plany są szerokie. Obejmują m.in. modernizację układu komunikacji pieszo-rowerowej, placu zabaw i urządzeń do ćwiczeń na wolnym powietrzu, modernizację i doposażenie wyposażenia parku, wzbogacenie roślinności w szczególności w piętrze roślinności niskiej oraz wprowadzenie form wygradzających strefy wypoczynku i rekreacji.

A co Wy byście widzieli w parku przy ul. Waryńskiego?

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

jaja

0 0

miejsca do grilowania, wiecej atrakcji dla dzieci 07:55, 22.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

0 0

mało światła wiczorem tam niebezpiecznie, monitoring i swiatło... 07:56, 22.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec okolicMieszkaniec okolic

1 0

1. Boisko do siatkówki/koszykówki/piłki nożnej. Może niekoniecznie od razu Orlik,
2. zdecydowanie więcej atrakcji dla dzieci, ale ogrodzonych od psów itp.
3. jakieś miejsce do wspinaczki, mini ścianka wspinaczkowa,
4. miejsce do "parkowania" rowerów
5. mini górka saneczkowa. Niby jest niedaleko, ale mimo wszystko dość niebezpieczna. 08:38, 22.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ToruniakToruniak

0 0

Tak czytam co by miasto chciało tam poprawić i jakoś ma to się nijak do 8 mln złotych !!! Luuudzie za tą kwotę plac zabaw, siłownia, kawałek chodnika i roślinność ?? Ładnie ktoś przytuli pieniądze do kieszeni 11:51, 22.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

0 0

A co z zapomnianym Parkiem Tysiąclecia?
Straciłem już nadzieję... 12:56, 22.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone