REKLAMA

Student z Turcji pobity w Toruniu! Przejmujący list jego przyjaciela: "Chcę to wam wykrzyczeć..."

13:30, 20.06.2016 | Alicja Wesołowska
REKLAMA
Skomentuj
fot.depositphotos

W piątek nad ranem w Toruniu zostali pobici studenci z Turcji. Zaatakowała ich grupa ludzi. Jeden ze studentów trafił do szpitala.

Do ataku doszło w piątek w pobliżu ul. Reja. Grupa napastników pobiła tam studentów z Turcji, którzy przebywali w Toruniu na studenckiej wymianie. Jeden ze studentów został tak ciężko pobity, że trafił do szpitala. 

W niedzielę jego stan polepszył się na tyle, że mógł złożyć zeznania policjantom. 

- Postępowanie w tej sprawie trwa - mówi Wioletta Dąbrowska, oficer prasowa toruńskiej komendy policji. - Policjanci zbierają materiał dowodowy, jego część trafiła już do prokuratury. Badamy sprawę wielowątkowo, także pod kątem pobicia na tle narodowościowym. 

Na razie nikt nie został jeszcze zatrzymany. Uniwersytet Mikołaja Kopernika zapowiedział już na wtorek specjalną konferencję prasową w tej sprawie.

- Władze rektorskie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wyrażają głębokie ubolewanie z powodu incydentu, który w zeszły piątek miał miejsce w naszym mieście - oświadczył prof. Andrzej Tretyn, rektor UMK. - W bójce ulicznej turecki student przebywający na naszym uniwersytecie w ramach programu Erasmus doznał ciężkich obrażeń. Pragniemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, żeby wzmocnić bezpieczeństwo naszych zagranicznych studentów. Wyrażamy nadzieję, że zdarzenie to nie wpłynie na dotychczasowy wizerunek naszego uniwersytetu i naszego miasta jako miejsc otwartych na inne języki i kultury, tolerancyjnych i gościnnych. 

Tymczasem jeden z przyjaciół pobitego studenta opublikował na Facebooku poruszający list:

"Proszę, zatrzymajcie się na chwilę i zastanówcie nad znaczeniem słowa "rasizm". Według słownikowej definicji to "Pogląd oparty na przekonaniu, że istnieją ludzkie rasy, które pod względem biologicznym i historycznym są lepsze, wyższe niż inne".

A teraz poświęćcie jeszcze minutę i zastanówcie się, na czym polega wyższość rasy. Według słownika wyższość to "posiadanie większych cnót i lepszych cech". 

Zatem rasistą jest ktoś, kto wierzy w swoją wyższość i myśli, że jego kultura, region, rasa, jest ponad inne. 

To tylko kilka słówek, zapisanych w słowniku. Teraz chciałbym wam opowiedzieć o moim własnym doświadczeniu rasizmu. 

W tym roku miałem zaszczyt przez pół roku brać udział w wymianie Erasmus w Polsce. To były miesiące pełne emocji, wspaniałych przyjaciół i nowych doświadczeń. Odkryłem kraj, jakiego się nie spodziewałem, kraj leżący tak daleko od Włoch. Odwiedziłem cudowne miasta, szanując ich kulturę... i codziennie dziękowałem, że jestem Włochem. 

Wierzę, że powinniśmy wystrzegać się uogólnień, bo każdy medal ma dwie strony. Nawet teraz jestem dumny z tego, że mam w Polsce znajomych. Ale w ciągu tych sześciu miesięcy widziałem także mnóstwo NIENAWIŚCI, wrodzonej nienawiści dla każdego, kto nie wyznaje tej samej religii. 

Widziałem Polaków, którzy zadawali ciągle to samo pytanie: "skąd jesteś?" 

I nie chodziło w tym pytaniu o to, żeby się nawzajem poznać, o nie...

To było jak groźba. Ostrzeżenie.

W takim momentach drżałem, patrząc na moich tureckich przyjaciół. 

Są muzułmanami, wyznają więc religię inną od "idealnych" i katolickich Polaków. 

Opuszczałem Polskę z ciężkim sercem i strachem, że pewnego dnia odbiorę od moich przyjaciół, którzy w Polsce zostali, telefon z wiadomością, której nie chcę usłyszeć. Telefon zadzwonił dzisiaj. Jeden z moich najbliższych przyjaciół, Turek, został pobity przez sześciu Polaków w Toruniu. Teraz leży w szpitalu, sam, w kraju, który go najpierw ugościł, a potem zranił. 

Chciałbym podziękować Polsce, za to, że mnie ugościła, ale nienawidzę jej... Nienawidzę całym sobą za to, że nie doceniła mojego przyjaciela! Polska jest Europą, Włochy są Europą i - pogódźcie się z tym - Turcja też jest Europą, razem z całą swoją kulturą i wiarą. Ale przede wszystkim - my wszyscy jesteśmy ludźmi, mamy te same ciała, te same narządy, te same oczy, skórę i ten sam niezwykły dar: rozum. On pozwala przekraczać granice, sprawia, że jesteśmy niepowtarzalni i piękni, każdy na swój sposób i w całej różnorodności. 

I nie mówmy, że inność to zło. Inność to po prostu podążanie w innym kierunku. Różnorodność nie powinna dzielić, lecz jednoczyć, poszerzać nasze horyzonty, pozwalać podróżować.

Dziś płaczę z powodu mojego przyjaciela. Dziś czuję się bezsilny. Mam tylko moje słowa i moje pęknięte serce. Ale bardzo wierzę, że pęknięte serce może naprawić pęknięte umysły. Więc chcę to wam napisać i wam wykrzyczeć: że dopóki będą ludzie zdolni do miłości i akceptacji, dopóty jest nadzieja! Potrzebuję tej nadziei, potrzebuję nie czuć się sam. Chciałbym, by każdy, kto czyta ten list, miał odwagę się nim podzielić. By był jak policzek dla wszystkich, którzy nigdy nawet nie zajrzeli do słownika, by przekonać się, że rasizm nie jest wyższością".

[tłum A.W.]

Do sprawy wrócimy.

(Alicja Wesołowska)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

mieszkaniecmieszkaniec

57 97

skąd wiadomo, że to było pobicie na tle rasistowskim? 14:32, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


torunianintorunianin

67 123

no wlasnie, skad wiadomo ze to napasc na tle rasistowskim? Co ciekawsze, gdyby to Polak dostał lanie od obcokrajowca to jeszcze wine przypisaliby Polakowi. 14:49, 20.06.2016

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PawełPaweł

1 0

"no wlasnie, skad wiadomo ze to napasc na tle rasistowskim?" - hahaha to samo usłyszałem w Anglii od lokalnego nacjonalisty po pobiciu na śmierć Polaka w Harlow. Wyśmiewał że teraz będą to nazywać atakiem rasistowskim "ale nie ma takiej pewności".

Patole w UK atakują m.in. Polaków.
Patole w Polsce atakują ludzi z południa.
Ta sama patologia. 20:25, 12.10.2016


torunianintorunianin

57 99

Włoch zakłada, ze to było pobicie na tle rasistowskim.. Ale nie mamy zadnej pewności, ze tak właśnie było.. Naprawdę rzadko dochodzi do takich sytuacji. Nawet jeśli jacyś nieliczni kibice Elany albo jednostki reprezentujące Narodowe Odrodenie Polski wykrzykują na swoich marszach hasła obrazliwe to raczej nie dochodzi do przemocy. Wychodze z załozenia, ze nie ma dymu bez ognia i nie jestem przekonany, ze powodem był tylko inny kolor skóry. Studenci z innych krajów teź lubią zaznaczać swoja obecność, lubią balować i czasami ponosi ich fantazja więc nie ma co jednoznacznie mówić, ze mamy wśród siebie rasistów. Spokojnie z ocenami 14:49, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Arkadiusz Brodzińdo Arkadiusz Brodziń

42 109

a kim Ty jestes by byc glosem narodu???
swoimi OBRAZAJACYMI KOMENATRZAMI powinienes trafic na sale rozpraw w sadzie!!!! to ze jakis Wloch czy Turek dostał w Toruniu nie swiadczy wcale o rasizmie! ponadto w dzien napewno nie dostał nikt po twarzy za nic i ze sobie szedł... pytanie nastepne o ktorej godzinie to było?
a pan podajacy sie jako Arkadiusz Brodziński powinien dostac sam w łeb by opamietac sie co pisze... bo mowa nienawisci drogi panie nazywamy okreslanie ludzi od cytuje PANA !!!!
"Rękoma tępych chamów, którzy irracjonalnie nienawidzą wszystko co jest inne..... (...) Kiedy następny raz będziecie maszerować z tym kibolskim bydłem zastraszającym zwykłych ludzi???" KONIEC PANA CYTATU!
moze warto zglosic to na Policje tez??hmmmm.....
nastepnym razem proponuje wziac walium lub łyknac zimnej wody by ochłonac....
nie pochwalam bicia ludzi za kolor czy wzynanie ale takie jednostronne artykuly same nakrecaja nienawisc....
15:33, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IgaIga

82 30

Włoch zapewne posiada o wiele więcej informacji niż internauci poniżej komentujący. Student z Turcji oberwał bo nie znał polskiego. Artykuły na temat zdarzenia ukazały się w tureckiej prasie
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/553197/Polonya_da_erasmus_ogrencilerine_irkci_saldiri.html#

Problem jest ewidentny, Polska jest krajem skrajnie ksenofobicznym i nienawistnym, wystarczy porozmawiać ze studentami z Erasmusa o południowym typie urody o ich doświadczeniach. Wszechogarniająca, narodowa nienawiść ma się bardzo dobrze, a jej świadomość jest systemowo oślepiana mechanizmami obronnymi jak reakcja wyparcia, którą możemy zaobserwować np. w komentarzach poniżej, co stanowi solidną pożywkę dla wszelkiej agresji i przemocy fizycznej. 15:59, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bubabuba

127 40

Trochę *%#)!& wyszło... Jesteśmy straszliwymi ksenofobami i rasistami. Powinniśmy uczyć się tolerancji od muzułmanów. W Turcji, Iraku, Afganistanie, i innych krajach islamskich Chrześcijanie mogą spokojnie chodzić po ulicach, mogą spokojnie się modlić w swoich kościołach, i nikt nawet na nich źle nie spojrzy. Nie wydłubią im oczu, nie obdzierają żywcem ze skóry, nie palą kościołów pełnych ludzi. Tak mi wstyd że Turak dostał w Toruniu lanie. Uczmy się tolerancji od Muzułmanów. Jesteśmy takimi wstrętnymi ksenofobami. 16:17, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


PingwinPingwin

34 25

@buba - Cięta ironia, tylko DLACZEGO mamy się porównywać z Iranem, czy Afganistanem? Dlaczego mamy "równać w dół"? Cóż w tamtych systemach jest tak pociągającego? Możliwość bezkarnego skatowania kogoś? Zabicia? Tego ma nam brakować? Ustawki już nie wystarczają? 16:57, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


małymały

41 46

nie raz byłem świadkiem skandalicznego zachowania obcokrajowców wobec polskich kobiet, można to by nawet nazwać molestowaniem, dlaczego o takich sprawach się nie mówi? mogę się założyć, że "turek" wcale nie jest bez winy i zachowywał się podobnie :) 17:15, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ArekArek

50 5

Oni ich chyba gonili przez całą ulicę Mickiewicza, bo krzyki było słychać wszędzie. Kilka razy doszło do starcia, później lokalne dresiwa rozbiły butelki przygotowane w jednym z lokali (punkty z grami hazardowymi - tak swoją drogą, to wylęgarnia patologii) i z tzw. tulipanami powędrowali do ataku. Oczywiście patrząc na wszystko, zadzwoniłem na policję. Przyjechała po 40 minutach. 18:23, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


push mepush me

44 22

Szkoda gościa... Jakim trzeba być ignorantem żeby pytać się jak np. mieszkaniec "skąd wiadomo, że to było pobicie na tle rasistowskim?". A jaki był inny powód ataku ?, zwłaszcza w tych czasach. Zasugeruj coś... Pewnie tego turka pobili studenci 2 roku prawa ;) .... Hołota, od której dostałbyś w pysk za to że masz lepszy ciuch, myślisz inaczej. Mam nadzieje że złapią tych gnoi i przykładnie ukarzą, takim jak oni lepiej w *%#)!& na wolności się nudzą. 20:40, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

push mepush me

25 17

Szkoda gościa... Jakim trzeba być ignorantem żeby pytać się jak np. mieszkaniec "skąd wiadomo, że to było pobicie na tle rasistowskim?". A jaki był inny powód ataku ?, zwłaszcza w tych czasach. Zasugeruj coś... Pewnie tego turka pobili studenci 2 roku prawa ;) .... Hołota, od której dostałbyś w pysk za to że masz lepszy ciuch, myślisz inaczej. Mam nadzieje że złapią tych gnoi i przykładnie ukarzą, takim jak oni lepiej w *%#)!& na wolności się nudzą. 20:42, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

k....ak....a

49 12

Jakim w ogole prawem zaatakowali. Czy to ważne że został pobity Turek czy dostałby każdy z Was/ Nas??? Wracając nad ranem z imprezy, albo w ogóle idąc ulica powinnismy czuć się bezpiecznie , a tak niestety nie jest. Jakas banda oszolomow mocna jak jest razem. Kończę bo cisną mi się niecenzuralne słowa a na kretynow szkoda nerwów. Szkoda tylko chłopaka i całej tej "niesmacznej" atmosfery. Możemy na rzęsach stawać, żeby pokazać ze Polska to całkiem spoko kraj, bo jeden taki incydent niweczy wszystko.Nie dziwie się ze przyjaciel Włoch pisze że nienawidzi Polski - i nie dziwmy się ze na Polaków reakcje w swiecie są jakie sa ... 21:29, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


BubaBuba

28 24

Nadawca pomylił adresata. List ten powinien być zaadresowany do zwolenników i członków Państwa Islamskiego, którzy to dokonują pogromu Europy, dokonując zamachów i pozbawiając ludzi życia. I nie dziwi, że ludzie stają się coraz bardziej nieufni i agresywni w stosunku do muzułmanów. To oni powinni zrobić porządek z ISIS i przekonać ludzi, że nie mają złych zamiarów i pomagają zwalczyć tę organizacje. Podsyłam ciekawe informacje w podobnym temacie. Warto zobaczyć film na YT.

youtube.com/watch?v=e4SUCQKgnPQ

wrealu24.pl/index.php/services/659-pilne-turcy-na-granicy-zamordowali-kobiety-z-dziecmi

wiadomosci.onet.pl/swiat/zwolennicy-isis-groza-polsce-w-serwisach-spolecznosciowych/qg8k4c?utm_source=onetsg_fb&utm_medium=onetsg_fb_info&utm_campaign=onetsg_fb

22:09, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tts1tts1

28 8

Niestety wylęgarnia szumowin jest wszędzie. Profil psychologiczny takich ludzi to: bezrobotny, bez wykształcenia (człowiek, którym często bardzo łatwo manipulować); choć nie jest to regułą. Znam temat bardzo dobrze. Wielu moich przyjaciół pochodzi z Turcji. Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, gdzie padały złowrogie spojrzenia, hasła pod tytułem "terrorysci" i wiele innych zaczepek, aby sprowokować bójkę. Osobiście też rozmawiałem z takimi arogantami i niemal zawsze padały odpowiedzi; " ... bo Polska dla polaków...", ..." bo turasi zalali rynek..." itd. Tylko, szkoda, żę nie spojrzą na naszą "stolice" w Londynie, w USA i w wielu krajach europy. Jeden z moich przyjaciół (Turek) został zaatakowany słownie - "... jestes w Polsce i masz mówić po polsku...". Na to on po polsku odpowiedział ( rok czasu przebyuwał w Pl, więc już potrafił się porozumieć) "... ja mogę mówić po polsku, niemiecku, angielsku i oczywiscie turecku; a ty jaki znasz jezyk obcy..." - wówczas nastała niezręczna cisza.
Mógłbym naprawde wiele takich przykładów podać również z Włochami, Hiszpanami, Holendrami.
Uważam, że należy pamiętać, że ludzie dzielą sie na normalnych, wspaniałych ludzi, oraz na m.in. takich arogantów, oszołomów, czy chochsztaplerów. Nie rozdzielając bardziej.
Niestety do szarych mas żaden argument nie podziała.
Turcy jako ludzie w większosci są bardzo sympatyczni, tolerancyjni, uczynni, pomocni. Chętnie opowiedzą zainteresowanym o swojej kulturze, religii itp. Są przyjaznie nastawieni do innych.
Oczywiście jak i wszedzie mogą byc wyjatki.
Tylko ludzie bez intelektu, bez własnego zdania ocanieja innych po narodowosci, religii czy tez poglądach.
Więc proponuje wszystkim tym nie rozwiniętym umysłom, aby najpierw się dokształcili, a później rzucali obraźliwe hasła. Niestety tak się w 99% nie stanie, ale pocieszające jest to, że tacy ludzie przy najmniej jakaś ich część kończy dwa metry pod ziemią przez narkotyki, alkohol i inne.

Iyi sanslar arkadaki 22:18, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

advo12advo12

17 2

Więc proponuje wszystkim tym nie rozwiniętym umysłom, aby najpierw się dokształcili, a później rzucali obraźliwe hasła. Niestety tak się w 99% nie stanie, ale pocieszające jest to, że tacy ludzie przy najmniej jakaś ich część kończy dwa metry pod ziemią przez narkotyki, alkohol i inne.
22:23, 20.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Piot....Piot....

27 11

Polska jest krajem rasistowskim..... 09:56, 21.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niebubaniebuba

19 9

gdyby nie napasc na irak, w imie walki z wyimaginowana bronia masowgo razenia, ktorej nie bylo, a w ktorym obok usa uczestniczyl przydupas polska, to nie istnialoby daesh, zasilone rozwiazana iracka armia i partia baas. Polska jest wspolodpowiedzialna za ten burdel, wiec nie p*eprz swoich rasistowkich glupot. w islamie jest ulamek procenta idiotow i nie oceniaj po nich poltora miliarda innych, bo jeszcze komus przyjdzie do lba oceniac wszystkich chrześcijan przez pryzmat swirow z westborough czy innego natanka czy rydzyka. 11:02, 21.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BorutaBoruta

13 8

Abstrahując od kwestii nazistowskiego *%#)!& w naszej ojczyźnie, to ten list okazuje smutny obraz umysłowej indolencji europejskiej studenterii. Jak jego kumpli pobiją, jak jego samego pytają skąd jest, to wtedy widzi problem. Ale jak jego samego to nie dotknie, to problemu nie ma. Jak faszystowski, ludobójczy reżim turecki jest Europą, to Europą Adolfa Hitlera. I faktycznie, Polska JESZCZE taką Europa nie jest. 11:06, 21.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObcokrajowiecObcokrajowiec

13 8

Chociaz by mieli troche godnosc i by bili sie sam na sam a nie grupa bandytow na jednego chlopaka. 12:06, 21.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Diana SchwarzDiana Schwarz

20 15

Nadal, jak widzę kontynuowane jest socjotechniczne tresowanie naszego społeczeństwa.Niech autor poda statystyki policyjne przestępstw dot.uszkodzenia ciała i zrobi porównanie np.ze Szwecją. Czego się dowiemy? W Polsce można mierzyć w promilach przypadki gdy ofiarami są obcokrajowcy a sprawcami Polacy, w Szwecji czy innych krajach Europy Zachodniej to obywatele tych państw są ofiarami napaści i gwałtów.I ci agresywni przybysze żyją na koszt społeczeństwa którego nie szanują. Przemoc zawsze należy potępiać, ale robienie z Polaków największych ksenofobów i rasistowskie, to obrzydliwe nadużycie. Niech wszyscy tak się tu odurzający, wybiorą się do Malmö lub do Berlina do dzielnicy Neu Köln lub Marsylii, ręcze, że zrewidują swoje poglądy.

14:17, 21.06.2016

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jj

0 0

Porównaj najpierw liczby obcokrajowców i imigrantów w Polsce i np. w Szwecji lub w Niemczech. Zagadka Twojego spostrzeżenia trochę się rozjaśni. 15:59, 09.10.2016


UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


tts1tts1

18 5

Raz jeszcze podkreśle; nie oceniajcie ludzi po narodowosci, rasie, religii itp.
Oszołomów i wspaniałych ludzi naprawde mozne spotkac w Polsce, Europie, Azjii itd. Nie ma znaczenia to jak oni wyglądają, jakie mają włosy, czy noszą jeansy czy może dresy, jaką religię wyznają, a może są ateistami. Pamiętajcie ( ta regułą ma niestety częste zastosowanie), że będąc za granicą i mając jakiś poważny problem macie większe szanse, że pomoże Wam prędzej obcokrajowieć niż rodak. 17:10, 21.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tts1tts1

18 3

Raz jeszcze podkreśle; nie oceniajcie ludzi po narodowosci, rasie, religii itp.
Odnosząc się do artykułu kolegi BHO: trochę tutaj zeszłeś z tematu, ponieważ mowimy o pobitym turku, a nie o uchodźcach. Nawiązujac jeszcze do muzułmanów; to co widzimy w TV, czyli np. terrorystów z ISIS podpinających się jako zagożali muzułmanie to nie jest prawdziwy obraz islamu. To jest dokladnie tak jakby powiedzieć, że chrzescijanie to pedofile, ponieważ wiele się słyszy o księzach pedofilach, lecz to jakas zboczona część. Wtedy również nie powiemy, że taki ksiadz jest prawdziwym chrzescijaninem.
Podsumowując; mieszkałem w Turcji 2 lata. Mam tam wielu przyjaciół. Jak wiadomo jest to kraj muzułmański. Nigdy nie spotkałem się, aby ktoś mi powiedział cos złego w kontekscie religii. Mogę powiedziec, że większosc ludzi, których poznałem to sa wspaniali ludzie.
17:46, 21.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jackjack

6 4

No to wylej te żale Erdoganowi kolego. Wszak on zdefiniował Turcję na nowo.
19:11, 21.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Toruń nieprzyjaznyToruń nieprzyjazny

13 5

We wrześniu w piękną słoneczną niedzielę o 12 w południe na rynku starego miasta spacerowalam z kolegą turystą z Kolumbii, kiedy przechodząca grupa łysych i nabytych panów wykonała w jego stronę gest plucia. Bałam się, że się skończy gorzej i szczerze - trzy razy się zastanowię zanim polecę to miasto i niestety - nasz kraj do odwiedzenia cudzoziemcom. Coś złego dzieje się w tym kraju... 00:31, 22.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsddAsdd

9 9

Dostał pewnie zwykły *%#)!& na ulicy i zaraz afera o rasizm 08:45, 22.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wojtekwojtek

2 2

U nas pobity, a zwłaszcza na terenach isis i nie tylko, zamordowany oczywiste chrześcijan o wielka niesprawiedliwość!
23:19, 22.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA

nata40nata40

3 2

Niedawno w Toruniu na tej samej ulicy zamordowano chłopaka Polaka z Torunia.Myślę,że jak się chodzi po nocy w mieście to można oberwać bez względu na to skąd się jest i jaką religię się wyznaje. 18:15, 23.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Jr Jr

0 1

?????? -> !!! 17:29, 02.08.2016


jolkajolka

0 1

hmm..... coś w tym jest ... osobiście byłam zaczepiana przez ... takich cudzoziemców w dyskotece, ich sposób bycia dalece odbiega od norm europejskich, może swoim zachowaniem sprowokowali,,, jeżeli tak nie było to ubolewam że tak się stało... 08:45, 13.10.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017