Zamknij
REKLAMA

Toruń: był poszukiwany za posiadanie narkotyków. Trafił do celi

14:00, 18.08.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. deposit photo

Toruń: był poszukiwany za posiadanie narkotyków. Trafił do celi

Policjanci z komisariatu na toruńskim Podgórzu zatrzymali 31-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna wpadł, gdy szedł ulicą. Teraz spędzi najbliższych kilka miesięcy w celi, gdzie czeka go odsiadka za posiadanie narkotyków. 

W środę (14.08) około godz. 20:30 mundurowi z komisariatu na Podgórzu pełniący ponadnormatywną, płatną służbę w okolicach ul. Włocławskiej zauważyli  mężczyznę.  Policjanci skojarzyli, że znany im z widzenia 31-latek jest poszukiwany listem gończym przez toruński sąd. Mężczyzna trafił prosto do celi. Spędzi tam najbliższych kilkanaście miesięcy odsiadując wyrok za posiadanie narkotyków. 

To kolejny już przykład skuteczności policjantów realizujących płatne służby. 

W marcu tego roku toruński Magistrat podpisał porozumienie z toruńską policją. Dokument dotyczył finansowania przez samorząd dodatkowych patroli i współfinansowania zakupu radiowozów. W ramach współpracy i przekazanych przez Urząd Miasta pieniędzy w kwocie 635.000 złotych funkcjonariusze zrealizują w 2019 roku ponad 3600 dodatkowych służb. Są to umundurowane patrole piesze. Funkcjonariusze są kierowani w głównej mierze w miejsca najbardziej zagrożone. Dodatkowe patrole można spotkać między innymi na Starym Mieście oraz podczas organizowanych  imprez. Nie brakuje ich także w innych dzielnicach miasta zagrożonych przestępczością. 

Tylko w lipcu tego roku toruńscy policjanci zrealizowali blisko 300 dodatkowych płatnych służb patrolowych, w ramach których wylegitymowali 1184 osób.  281 razy byli wzywani na interwencję i zatrzymali 10 poszukiwanych osób. Niestety dla niektórych spotkanie z funkcjonariuszami w związku z popełnionymi wykroczeniami zakończyło się mandatem karnym. Mundurowi nałożyli ich 99. Do tego skontrolowali 428 pojazdów. Doprowadzili także 14 osób do izby wytrzeźwień. Zatrzymali również 8 sprawców przestępstw. 

[ALERT]1565965033836[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Łukasz Łukasz

3 1

Jakieś 3 tyg temu jakiś rudy gość w bluzie z kapturem i niebieska torba podróżna próbował dobrać się do mojej audi w biały dzień gość ruda broda łysawy wyglada jak świeży bezdomny pilowal w zamku mojej audi ale go wystraszyłem wczoraj w godzinach 19 kręcił się znowu po Wybickiego może to ten koleś jak następnym razem go zobaczę chyba zawiadomię policję 15:12, 18.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone