Zamknij
REKLAMA

Toruń: murem za profesorem Bartyzelem! Będzie pikieta!

12:00, 16.07.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum

Toruń: murem za profesorem Bartyzelem! Będzie pikieta!

Profesor Jacek Bartyzel z UMK zasłynął wieloma kontrowersyjnymi wypowiedziami, a nieprzychylne mu środowiska chcą, aby został za nie usunięty z uczelni. Takiemu obrotowi sprawy sprzeciwiają się osoby organizujące akcję #MuremZaBartyzelem. 

Przypomnijmy, że prof. Bartyzel często stawał po stronie konserwatystów i osób z prawicowymi poglądami. Niektóre wypowiedzi profesora wzbudzały jednak kontrowersje, a przeciwne mu środowiska uważają, że jest on "antysemitą" i domagają się od jego zwolnienia z uczelni. 

Nie chcą do tego dopuścić organizatorzy akcji #MuremZaBartyzelem. Z tego względu  20 lipca o godzinie 17:00 pod rektoratem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się pikieta w obronie profesora Bartyzela. 

- Prof. Bartyzel stał się ofiarą nagonki medialnej po tym, jak w dosadnych słowach odniósł się do bieżących wydarzeń związanych z opluwaniem dobrego imienia Polski i Polaków przez niektórych izraelskich polityków - piszę organizatorzy i podkreślają, kto według nich jest "wrogiem" pracownika UMK. - Środowiska lewicowe próbują wywierać nacisk na JM Rektora UMK w sprawie usunięcia prof. Bartyzela z uczelni. Nie pozwólmy, aby toruńska Alma Mater straciła jednego z najlepszych profesorów!

 


 

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

hehehehehehe

10 9

Jednego z najlepszych profesorów? Bez żartów proszę. 16:14, 16.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

znówznów

5 2

nawaliłeś się!, to lepiej zamilcz. 18:14, 16.07.2019


hehehehehehe

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


hehehehehehe

2 4

Bartyzel pasowałby do stroju sado nasi. Na paradzie miałby branie. 20:59, 16.07.2019


Ciągle jakieśCiągle jakieś

2 7

afery, problemy z kadrą tego uniwerku .Czy nie lepiej zamknąć to dziadostwo, zamiast walić kasę bez opamiętania z naszych podatków? 21:52, 16.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BatmanBatman

3 1

Do Ciągle jakieś. Kim jesteś, że uniwersytet to dla Ciebie dziadostwo. Żadnego nie ukończyłeś, albo nie zacząłeś, dlatego ta dzika frustracja. Profil. Bartyzel ma prawo do wypowiadania swoich poglądów, ale radykalizm wypowiedzi nie licuje z powagą funkcji profesora. W naszym skłóconym społeczeństwie w sporach o wartości zwłaszcza należy ważyć słowa. 23:26, 16.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone