Zamknij
REKLAMA

To będzie wielka atrakcja. Torunianie będą mogli zwiedzić elektrociepłownię

14:00, 12.06.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Nadesłane

To będzie wielka atrakcja. Torunianie będą mogli zwiedzić Elektrociepłownię 

PGE Toruń to producent ciepła i energii elektrycznej, dostawca ciepła sieciowego do toruńskich mieszkań. Teraz zaprasza na zwiedzanie elektrociepłowni gazowej podczas dnia otwartego w PGE Toruń w najbliższą sobotę 15 czerwca w godz. 10.00-16.00.

Podczas tegorocznego Dnia otwartego PGE Toruń pokaże turbinę gazową typu lotniczego - taką samą jaka występuje w modelu Boeinga, która produkuje energię. Zaprezentuje kotły odzysknicowe, w których wytwarzane jest ciepło dla ponad 100 tysięcy mieszkańców i akumulator ciepła. Będzie też okazja, aby obejrzeć węzły cieplne stosowane w budynkach, rurociągi służące do przesyłu ciepła i zapoznać się z możliwościami zdalnego podglądu pracy urządzeń ciepłowniczych.

PGE Toruń ma przygotowanych dużo atrakcji dla rodzin: od energetycznej jazdy na niewielkich motocyklach typu pit bik (zwanych mini cross'ami) zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, po liczne konkursy z nagrodami i wyciskanie energetycznych zdrowych koktajli na stacjonarnym rowerze. Atrakcją będzie również sokół wędrowny – którego będzie można zobaczyć z bliska (na ręku sokolnika).

Goście mogą dojechać do miejsca zwiedzania bezpłatnym autobusem kursującym od godz. 9.15.  Jeśli ktoś zdecyduje się dojechać na rowerze, to dzięki policyjnej akcji zorganizowanej podczas wydarzenia, będzie miał możliwość oznakować rower antykradzieżowo (naniesienie numeru seryjnego na ramę roweru oraz zarejestrowania swojego roweru w specjalnym policyjnym systemie).

Program Dnia Otwartego (godz. 10.00-16.00):

10.00                             Rozpoczęcie Dnia Otwartego w PGE Toruń

10.10 – 16.00                Zwiedzanie elektrociepłowni z przewodnikiem

10.00 – 16.00                Pokaz węzłów cieplnych, nowoczesnych ciepłociągów, zdalnego sterowania siecią (telemetria), objaśnienia rachunku za ciepło (stoiska).

10.30 – 15.30                Konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych: tworzenie energetycznych koktajli na stacjonarnych rowerach (blender bike), wielkoformatowe MEMO o cieple i energii, eksperymenty i zabawy rodzinne związane z tworzeniem energii, ochrona środowiska, kąciki i konkursy plastyczne z nagrodami.

11.00 -13.00                  Jazdy na pit bikach dla dzieci od 4 lat, młodzieży i dorosłych (niezbędne spodnie z długimi nogawkami)

11.00 – 14.00                Sokół wędrowny (na żywo)

12.00-14.00                   Znakowanie antykradzieżowe rowerów przez Policję (konieczny dowód osobisty oraz dowód zakupu lub własności roweru)

11.00-15.30                   drobny catering, w tym lody

Rozkład jazdy bezpłatnych autobusów MZK do PGE  Toruń:

Odjazdy z ul. Okrężnej do PGE  Toruń: 9:15, 11:50, 13.10, 15.00

-   ul. Okrężna – Aula UMK – Kraszewskiego – Odrodzenia – Dw. Wschodni – Rubinkowo Centrum – Szczecińska – Ceramiczna 6 (PGE Toruń)

Odjazdy z ul. Ceramicznej 6 (PGE Toruń): 10.55, 12.30, 14.00, 16:20

-   ul. Ceramiczna 6 (PGE Toruń) – Szczecińska – Rubinkowo Centrum – Dw. Wschodni – Odrodzenia – Kraszewskiego – Aula UMK – Okrężna

UWAGA: Dojazd do elektrociepłowni objazdem od strony MAKRO.

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

sokoliksokolik

1 1

Bardzo prosimy, aby zboczeńcy-wynaturzeńcy oraz te wulgarne dziewuchy nie zostali dopuszczeni w pobliże naszego gniazda. My jesteśmy normalna rodziną; mama, tata i nasza czwórka. I boimy się tych, którzy dybią na każde poczęte a jeszcze nienarodzone zycie, oraz generalnie na życie. 07:21, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone