Zamknij
REKLAMA

Toruń: komentarze po artykule dotyczącym odebrania honorowego obywatelstwa biskupowi Suskiemu

13:00, 15.05.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Redakcja

Toruń: komentarze po artykule dotyczącym odebrania honorowego obywatelstwa biskupowi Andrzejowi Suskiemu

Szerokim echem odbił się wtorkowy apel Arkadiusza Brodzińskiego z Polski Laickiej na temat odebrania tytułu honorowego obywatela województwa kujawsko-pomorskiego biskupowi Andrzejowi Suskiemu, którego wątek pojawił się w filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". 

Z pomysłem wystąpił toruński aktywista Arkadiusz Brodziński, który skierował apel do posłów oraz marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego o odebranie biskupowi honorowego obywatelstwa województwa kujawsko-pomorskiego. Artykuł, który opublikowaliśmy we wtorek spotkał się z ostrą reakcją społeczeństwa. Co sądzą na ten temat torunianie? Prezentujemy kilka wybranych komentarzy. 

- To nie jest dobry pomysł. Dobrym pomysłem byłoby wszczęcie postępowania prokuratorskiego i w przypadku wykazania, że zatajał przestępstwa i krył przestępców - wymierzenie kary więzienia. Wtedy pewnie tytuł straciłby automatycznie - pisze Czytelnik. 

- Jeśli wszystko się potwierdzi, powinien mieć sprawę w sądzie za współudział - dodaje jeden z internautów. 

- Likwidować wszystkich, którzy kryli ten proceder. Obojętne czy duchowni czy nie i karać wszystkich księży - dodaje Czytelniczka. 

- Oczywiście, że powinien być pozbawiony wszystkich honorów nadanych i posiadanych. Dość cackania. Czyńcie swoją powinność, jeśli macie wiarę w siebie i wiarę w sobie do wiary. Nic pod dywan. 7 grzechów głównych - dodaje Czytelnik. 

- Wreszcie ruszyło to, co miało być zrobione, a nie było zamiecione pod dywan - zaznacza inny z Czytelników. 

- Niesława pozostanie! Smutne to, że przez lata całe a może i dziesięciolecia zbrodnie, zaniechania i mnóstwo innych grzechów pozwalało się spokojnie żyć ludziom w sutannach...Mnie sumienie nie pozwoliłoby żyć z takim brzemieniem win a cóż dopiero tzw kapłanom - podkreśla jeden z internautów. 

- Oczywiście zarzut za współudział przed sąd z nim, jak i innymi biskupami - twierdzi inny z komentujących. 

- Winę ponosi PAN Suski! Ci co wiedzieli, a nie reagowali są tak samo odpowiedzialni! - przekonuje Czytelnik. 

Co sądzicie o tej sprawie? Czekamy na komentarze. 

[ALERT]1557915889428[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

baronbaron

14 4

To teraz film o siostrach zakonnych gwałconych przez księży podczas misji. 13:39, 15.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ANNAMARIA ANNAMARIA

0 1

TO CO DZIEJE SIĘ ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI ZAKONU TO SPRAWA BISKUPÓW A NIE PAŃSTWA A DZIECI NALEŻĄ DO PAŃSTWA TO ONE SĄ PRZEMOCĄ 12:29, 16.05.2019


PhoenixPhoenix

23 0

Wszystko pięknie i ładnie tylko dlaczego tematem zajmują się dziennikarze a nie prokuratorzy?
Czy naprawę polskie organy ścigania są aż tak nieudolne, że tą, jak i wiele innych spraw różnego typu udaje się nagłośnić, a wręcz wyjaśnić mediom, a nie służbom za to odpowiedzialnym? 14:18, 15.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ememensememens

4 12

Szukają sensacji przed wyborami. Proste.
Dlaczego nikt nie zrobi filmu o pedofilach wśród artystów, polityków, prawników czy pedałów?
Bo będzie za mało medialne. 07:36, 16.05.2019


yhyyhy

2 1

tylko pokrzywdzeni muszą to zgłosić na policję, a większość nich przez lata siedziała cicho i dopiero teraz mówią o wszystkim dziennikarzom. Bez zgłoszenia policja sama nie może zająć się tematem 08:18, 16.05.2019


od tylcaod tylca

10 4

Prowadząca program przytoczyła wówczas Biedroniowi słowa czołowych polityków PO Sławomira Neumanna i Pawła Olszewskiego, którzy pytali go ?jak to było z aferą pedofilską w Słupsku, kto zachowywał się jak biskup, który udaje, że nie widzi problemu, czy przypadkiem to nie ty byłeś wtedy prezydentem?.

Lider Wiosny odpierając zarzuty o hipokryzję powiedział, że ?kiedy się o tym dowiedziałem, zrobiłem coś, co marzę, by było standardem w postępowaniu w takich sprawach. (?) Ja podjąłem bardzo ważne decyzje (?). Natychmiast zawiesiłem tego faceta, natychmiast złożyłem doniesienie do prokuratury, przekazałem wszystkie informacje. (?) Chciałbym, żeby to był standard na całą Polskę, na cały świat, by tak reagowali politycy w tych sprawach?.

Prokuratura Okręgowa w Słupsku, która po blisko rocznym śledztwie przeciwko instruktorowi tańca Pawłowi K. w połowie kwietnia skierowała akt oskarżenia do sądu, nie potwierdza, by to magistrat złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez niego przestępstwa o charakterze seksualnym.
14:56, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TorunianinnTorunianinn

9 1

Moi teściowie co bardzo wierzą i chodzą często do kościoła ciągle przy temacie pedofilii mówią że Suski zamiatał pod dywan a obecny się za to zabrał np. Jeśli chodzi o księdza ze stawek, gdzie miał Proboszcz także dodatkowego księdza z kurii do pilnowania go . I to było właśnie za Suskiego. Zamiast usunąć to trzymał go na stanowisku i kazał go pilnować. 16:13, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiernyWierny

10 1

Co się stało z proboszczem że Stawek? 16:17, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

schiza wielgusschiza wielgus

10 15

Bełkot Szojringowej nie zakrzyczy faktu, że jej środowisko to promotorzy pedalstwa ( pederastia to zródło pedofilii), organizatorzy tęczowych pedaliad, parad, i.t. podobnych sodomistycznych orgietek stali się raptem obrońcami krzywdzonych dzieci.
To jakaś schiza! zdecydujcie się! przecież , to wasze środowisko stanowi największe zagrożenie dla dzieci. Przypomnę choćby psychologa, psychiatrę Samsona, szefa poznańskich Słowików,.. Jednocześnie stwierdzam, że ta sodomia dotknęła też tych potworów w koloratkach! I nie mam zamiaru ich bronić! Przypomnę tylko, że ci postępowcy-europejczycy sld, po, psl od zawsze byli przeciwni wysokim karom, nieprzedawnieniom, etc. A sprawy pokazane w filmie dotyczą lat 8o, 90 i żaden Ziobro, ani Brudziński nie podstaw, aby pójść po tych gadów w koloratkach o 6.00 rano!
17:08, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Suski pedofil...?Suski pedofil...?

12 6

Jeśli ktoś chroni pedofila przed sądem i NIE INFORMUJE PROKURATURY, lub opinii publicznej, prawdopodobnie sam lubi dzieci. W NORMALNYM KRAJU takie coś jak ten suski już by siedzialo chociażby na 48h. U nas dalej bezkarność. Śmiem twierdzić że gorszym przestępcą jest to coś co niby jest normalne, A chroni zboczeńcow. Suski wypad z kapłaństwa. I tak piekło czeka na ciebie zwyrolu 00:06, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obserwatorobserwator

9 11

Wrzaskiem, krzykiem! nie tylko Wielgusowa chce przykryć sprawę zasadniczą-największym zagrożeniem dla dzieci są pedofile wywodzący się ze środowiska z którym ona sympatyzuje, to tzw geje, czyli po naszemu pederaści, pedały, zboczeńcy. Wszystkie badania ukazują, że ponad 50% skazanych za pedofilię w USA czy UK właśnie stamtąd się wywodziło. Zaś największe pedofilskie afery w Polsce zostały zamiecione pod dywan w okresie rządów sld/psl. Zaś za po/psl złagodzono kary! A wydawane niskie wyroki-średnio 2 lata w zawieszeniu dowodzą, że była i nadal jest to przestępstwo przeciw dzieciom tak jest traktowane, jako występek. Co najgorsze, to skazani w wielkiej aferze pedofilskiej na pocz l. 2000 ( rządy sld/psl) z dworca centralnego otrzymali b. łagodne wyroki, gdyż sądy uznały, że to była wina po.... stronie nieletnich!!!, którzy rzekomo uprawiali prostytucję dziecięcą-wzięci adwokaci oraz składy sędziowskie stanęli po stronie majętnych, wpływowych pedofili, a nie skrzywdzonych dzieci. Byłoby dobrze, aby nie tylko Szojring oraz Mieszkowski ( b. dyr. teatru we Wrocławiu - gdzie też były takie przypadki) zamiast wrzasku, uczciwie zajęli się tą sprawą.
Wiem, że chcą ugrać dla siebie ciepłą posadkę w PE, ale każdy myślący widzi po trzech latach darcia gęby przez te persony ile są warte ich zabiegi. 07:22, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

klawiszklawisz

5 11

Proponuję nie tylko pani Szojring, redakcji ddt oraz innym wielki znawcom problemu pedofilii oficjalne dane Biura Informacji i Statystyki Centralnego Zarządu Służby Więziennej dotyczące osób skazanych prawomocnym wyrokiem za popełnienie tego typu przestępstw, m.in. o wykorzystywanie seksualne dzieci, obcowanie płciowe z małoletnim poniżej 15. roku życia lub dopuszczania się wobec niego innej czynności seksualnej, produkowania lub utrwalania treści pornograficznych, czy propagowania lub pochwalania zachowań o charakterze pedofilskim. Statystyki dotyczą osób, które na dzień 13 maja 2019 r. powinny odbywać wyrok.
Wśród 877 więźniów skazanych za przestępstwa molestowania i pedofilii największą grupę stanowią osoby bez zawodu - 275 osadzonych, 144 pracowników prac dorywczych, 50 murarzy, 22 magazynierów, 21 rolników, 19 robotników budowlanych, 12 elektryków, 11 stolarzy, 2 księży i 1 zakonnik, 6 nauczycieli ( informatyki, języka polskiego, muzyki i wychowania fizycznego oraz jeden psycholog i jeden pedagog szkolny).
Niestety 80 % tych karygodnych przypadków ma miejsce w ...domach( zdarzają się też niestety ojcowie, ale gros to wujek, stryjek, konkubent, partner życiowy matki, sąsiad).
Nieuchronność kary oraz jej wysokość powinna ograniczyć liczbę tych zbrodni, ale do tego potrzebna też jest rzetelność sądów, które jak dotychczas zbyt łagodnie wymierzały i nadal wymierzają kary zwyrodnialcom. A także klimat! czyli zakaz publicznego, medialnego propagowania wynaturzeń seksualnych, zakaz propagowania sodomii; pederastii, lesbii, etc.
07:50, 16.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

POLAKPOLAK

5 0

Głupcze, przestań powtarzać papkę z TVPIS. Przecież to stare statystyki i tylko tych skazanych. Problem polega własnie na tym, że nie znajdziesz tam księży, bo wszystko było zamiatane pod dywan. Gdyby ktoś się za nich zabrał, na pierwszym miejscu wśród skazanych byli by właśnie oni. 08:53, 16.05.2019


do...do...

2 5

Uważaj matole! znak ? nie uchroni cię przed bezpodstawnym oskarżaniem kogokolwiek o pedofilię! 07:53, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ksiądz TeofilKsiądz Teofil

9 2

Suski przede wszystkim nie powinien nigdy tych tytułów otrzymać. Ale jak się mleko już rozlało to trzeba posprzątać. 09:10, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoJo

2 8

Zboczeńcy troszczą się o dzieci Sami je prowadzają w zboczonych paradach.Oddajac swoje dzieci do użytku pedofilóm niemieckim w zamian za granty
11:49, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ANNA MARIA ANNA MARIA

2 2

NAJPIERW TRZEBA SPRAWDZIĆ KOMU PRZYZNAJE SIĘ MEDAL A TERAZ GO ZABIERAĆ PO AFERZE COŚ NIE FER 12:17, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nienie

2 0

nie sąd cię skarze pedofilu 08:54, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do...do...

1 0

Spopielały! po co prokuratorzy skoro jest Szojring Wielgusowa i Bredziński! 14:36, 20.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone